KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Tymek Kucharczyk

Kucharczyk zaczyna sezon – jazda od czwartku do poniedziałkuJuż w sobotę wielkanocną kierowcy GB3 Championship ustawią swoje samochody na polach startowych, aby rozpocząć sezon 2023. Debiutujący Tymek Kucharczyk po udanych testach z optymizmem podchodzi do pierwszej rundy na Oulton Park.

Licznik odliczający do pierwszej rundy sezonu GB3 Championship zbliża się do godziny zero. Po udanych testach przedsezonowych Tymek Kucharczyk nie może się doczekać pierwszej rundy rozgrywanej na torze Oulton Park, która odbędzie się już w nadchodzący weekend. Startując w barwach zespołu Douglas Motorsport główny cel to utrzymanie wysokiego tempa, które pozwoli mu zdobyć cenne punkty na początek sezonu.

Reprezentant ORLEN Team pokazał swoją determinację i dobre wyniki w zeszłym roku, gdy startował w hiszpańskiej Formule 4. Ostatecznie zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej tego cyklu. Zebrane wtedy cenne doświadczenie oraz ponad 10 lat kariery kartingowej na międzynarodowej scenie to atuty nastolatka z Łodygowic przed startem nowego etapu w jego wyścigowej karierze.

„Testy przedsezonowe były bardzo udane, co daje mi dużo pewności siebie przed moim debiutem. Oulton Park to wyjątkowy obiekt, na którym pierwszy jeździłem bolidem brytyjskiej F3. Stawia on przed kierowcami spore wyzwania, a nitka toru nie wybacza najmniejszych błędów. Jestem pewien, że dzięki wsparciu mojego zespołu Douglas Motorsport, będziemy mogli walczyć o dobre wyniki. Chciałbym serdecznie podziękować naszym sponsorom i partnerom: PKN ORLEN, ORLEN Team, Kistenberg, KSSE oraz iteo. Mam nadzieję, że to będzie udana, wyścigowa Wielkanoc.” – zapowiedział Tymek Kucharczyk przed pierwszą rundą sezonu.Oulton Park to tor o długości 4,307 km, położony w hrabstwie Cheshire w Anglii. Obiekt jest pełen szybkich zakrętów i pagórkowatego terenu, co sprawia, że kierowcy muszą wykazać się zarówno brawurą, jak i precyzją, aby osiągnąć najlepsze czasy okrążeń. Historia toru sięga aż 1953 roku, odkąd gości najważniejsze serie wyścigowe na wyspach brytyjskich.

Harmonogram weekendu przedstawia się następująco:

Czwartek, 6 kwietnia:
godz. 10:50 – 11:30 – 1. sesja testowa
godz. 14:50 – 15:30 – 2. sesja testowa
godz. 17:15 – 16:55 – 3. sesja testowa

Piątek, 7 kwietnia:
godz. 10:35 – 11:05 – 1. sesja testowa
godz. 14:20 – 14:50 – 2. sesja testowa

Sobota, 8 kwietnia:
godz. 12:10 – 12:30 – Kwalifikacje
godz. 16:00 – 16:20 – 1. Wyścig – 20 minut (kolejność wg najlepszego czasu kwalifikacji)

Poniedziałek, 10 kwietnia (!!! Niedziela wolna):
godz. 10:35 – 10:55 – Wyścig 2 – 20 minut (kolejność wg 2. najlepszego czasu kwalifikacji)
godz. 14:50 – 15:15 – Wyścig 3 – 25 minut (odwrócona kolejność kwalifikacji)

Wyścigi będzie można oglądać na YouTube z angielskim komentarzem.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi