KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
koniec podium (1)

Kubica i Orlen Team WRT na podium 6h Portimao!To był dość ciekawy wyścig, w którym przez cały czas mieliśmy napięcie, a wynik zmieniał się bardzo często. Ostatecznie szczęście, połączone z dobrym tempem miała ekipa WRT #41, a pecha Inter Europol Competition.

Rollercoaster

 

WRT #41 zaczęło ten wyścig fatalnie. Startujący z 9. miejsca Rui Andrade spadł na ostatnią pozycję i miał bardzo słabe tempo. Tymczasem jego „srebrny odpowiednik” z WRT #31 z 7. pozycji przebił się na 1. Swój stint Andrade zakończył kilkanaście sekund po osiągnięciu regulaminowego czasu jazdy – na przedostatnim miejscu.

Gdy do auta wchodził Louis Delettraz, WRT #41 traciło minutę do liderów. Deletraz dostał nowe opony i rozpoczął odrabianie strat. Louis jechał świetnie i doprowadził zespół do realnie 4-6 miejsca.Świetnie na początku swojej zmiany jechał Robert Kubica, poprawił on najlepszy wynik zespołu i wyglądało to naprawdę dobrze. Gdy Robert był zaledwie 3 sekundy od podium, jego tempo mocno spadło po pit-stopie. Prawdopodobnie Polak nie dostał nowych opon i chodziło o to by dowiózł szanse na podium do końca stintu.

Udało się to. Niestety Polak pojechał bardzo krótko – zaledwie godzinę i 20 minut. Na końcówkę wszedł Deletraz, który jechał dziś aż 3 i pół godziny. Jechał on bardzo dobrze, ale podium nadal nie było pewne i trzeba było o nie walczyć.

Wszystko zmieniło się gdy na godzinę przed końcem sesji rozbił się Jacques Villeneuve po usterce hamulców swojego Vanwalla. Po wyjeździe samochodu bezpieczeństwa odstępy w stawce zrobiły się minimalne, a Deletraz mógł wykorzystać swoje tempo i świeże opony. Udało mu się awansować na 3. miejsce i dowieźć je do mety.

IEC

 

Wyścig zaczynał Kuba Śmiechowski. Na starcie utrzymał miejsce, ale do końca swojego stintu stracił 2 pozycje. Jego tempo było jednak dobre. Dobrze jechali też Albert Costa i Fabio Scherer. Ten drugi popisał się kilkoma efektywnymi wyprzedzaniami.W zależności od sytuacji z pit-stopami – kto robił zmianę kierowców, a kto tylko dolewał paliwo – IEC zajmował miejsca od 3. do 7. przez cały wyścig. Trzeba zauważyć bardzo dobre tempo auta, bezbłędną jazdę kierowców oraz brak awarii.

Można powiedzieć, że samochód bezpieczeństwa w końcówce nie był na rękę Inter Europol Competition, gdyż jeszcze bardziej zbił stawkę. Krótko po wznowieniu stracili 3 pozycje i spadli na 7. miejsce.

Ostatecznie skończyli wyścig na 10. pozycji, a jako że zespół #48 nie punktuje do mistrzostw, IEC zgarnęło punkty za 9. miejsce.

Oto wyniki wyścigu:Wyniki 6h Portimao WEC

Klasyfikacje, dane i inne statystyki tego wyścigu pojawią się niebawem na blogu.

Relacja live nadal trwa tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi