KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
Starty Polakow (28)

I wreszcie raceweek! I to podwójny! Niewiadome i konflikty4 tygodnie trzeba było czekać, by móc napisać to ponownie: Mamy raceweek F1! W Baku powinno się dziać, a w ten weekend w kolejnej rundzie WEC pojadą również Robert Kubica i Jakub Śmiechowski.

Wreszcie!

 

Po przerwie spowodowanej wypadnięciem z kalendarza Formuły 1 Grand Prix Chin, teraz czekają nas emocje w ramach Grand Prix Azerbejdżanu.

W Baku zazwyczaj jest bardzo ciekawie i liczymy na to, że nie inaczej będzie w ten weekend. Zwłaszcza, że będzie to weekend ze sprintem. Problem jednak w tym, że nadal nie wiemy, jak będzie wyglądał jego harmonogram. Jutro bowiem dopiero ma być głosowane zmienienie formatu sprintów w sezonie 2023. Wedle obecnego w piątek odbywają się kwalifikacje do sprintu, a sprint potem decyduje o ustawieniu do głównego wyścigu.

Wedle zaakceptowanej przez zespoły propozycji, od tego sezonu mamy mieć osobne kwalifikacje do wyścigu głównego (piątek) oraz do sprintu (sobota). Pytanie, czy uda się ten format wprowadzić już w Baku.Harmonogram „na teraz” zobaczycie tutaj. Co ważne, w Azerbejdżanie pojedzie także Formuła 2.

W Baku powinno być o tyle emocjonująco, że wiele ekip zapowiedziało przywiezienie poprawek do swoich aut, które mają poprawić ich konkurencyjność. Oczywiście oprócz tego każdy z zespołów przygotuje ustawienia aerodynamiczne pod tor w Baku – dość specyficzny jeżeli chodzi o wymagania dla auta.

Klasyfikację Formuły 1 po 3 rundach zobaczycie tutaj.

WEC

 

Przed nami również trzecia runda Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC. Po podium w Portimao – wywalczonym w dużym trudzie – liczymy na jeszcze lepsze tempo Orlen Team WRT. Spa to obiekt specyficzny, na którym układ stawki może wyglądać zupełnie inaczej niż podczas rund na Sebring czy w Portimao.Liczymy na poprawę tempa Ruiego Andrade, który w ten weekend startował wraz z Inter Europol Competition. Co ciekawe, znów ruszał on do wyścigu i tym razem poszło mu świetnie – przebił się z 6. na 3. miejsce.

Na Spa pojedzie również Inter Europol Competition. Polski zespół ma bardzo dobre tempo w tym sezonie i ponownie liczymy na to, że powalczą o podium.

Harmonogram 6h Spa zobaczycie tutaj.

Klasyfikacje WEC po 2 rundach zobaczycie tutaj.

Konflikt

 

Niestety, podwójny weekend wyścigowy oznacza też konflikty terminarzowe. Na szczęście w ten weekend będzie tylko jeden – w sobotę. Sześciogodzinny wyścig WEC rozpocznie się o 12:45, a Sprint F1 zaplanowano na godz. 15:30, a zatem trzeba będzie na chwilę oderwać swoje pełne skupienie od wydarzeń na Spa.Oto łączony harmonogram F1 i WEC na ten weekend:
Czwartek, 14 kwietnia
godz. 11:00 – Pierwszy trening WEC (90 minut)
godz. 15:30 – Drugi trening WEC (90 minut)

Piątek, 28 kwietnia
godz. 10:30 – Trzeci trening WEC (60 minut)
godz. 11:30 – 12:30 – Pierwszy trening F1
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje F1
godz. 17:00 – Kwalifikacje WEC

Sobota, 29 kwietnia
godz. 11:30 – 12:30 – Drugi trening F1
godz. 12:45 – Wyścig (6 godzin)
godz. 15:30 – 16:00 – Sprint F1

Niedziela, 30 kwietnia
godz. 13:00 – 15:00 – Wyścig F1

Oczywiście na blogu znajdziecie relacje live z tych wydarzeń – zapraszam już teraz!

Zbierzemy 100 zł? Będzie dzień bez reklam w treści standardowych wpisów! Kliknij tu i wybierz cel: „Dzień bez reklam”!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 października
godz. 15:30 – 16:30 – 1. trening F1
godz. 19:00 – 20:00 – Kwalifikacje
Sobota, 7 października
godz. 15:00 – Kwalifikacje do Sprintu
godz. 19:30 – 20:00 – Sprint

Niedziela, 8 października
godz. 19:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi