KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

Formula 1 Testing in Bahrain - Day 2

Była pracownica FIA zarzuca seksizm prezydentowi FederacjiCiemne chmury nad prezydentem FIA, Mohamedem ben Sulayemem? Jedna z byłych pracownic FIA miała oskarżyć go o seksizm. Federacja póki co nie wszczęła dochodzenia.

Mohamed ben Sulayem jest prezydentem FIA od grudnia 2021 roku. W trakcie sezonu 2022 był bardzo aktywny w Formule 1, nie tylko jeżeli chodzi o działania, ale również wypowiedzi. Niektórym – zwłaszcza szefom zespołów – nie przypadły one do gustu.

Na początku roku prezydent FIA ogłosił, że wobec krytyki zespołów zamierza odsunąć się nieco od Formuły 1, przynajmniej w kwestii medialnej.

Teraz znów jest o nim głośniej za sprawą Ahaili-Ann Rao, byłej pracownicy FIA, która napisała list, w którym oskarża Ben Sulayema o seksistowskie zachowanie wobec niej w grudniu ubiegłego roku. Miało ono miejsce przed jej odejściem z Federacji. O sprawie pisze The Telegraph.Rao była jednym z sekretarzy FIA do spraw motorsportu. Z pracy odeszła po 6 miesiącach pracy. Rzecznik FIA mówi, że Rao zrezygnowała z pracy po „miłych dyskusjach”.

Do listu Rao dotarło też BBC i zapytało FIA o całą sprawę. Każde podejrzenie naruszenia etyki przez wyższych stopniem pracowników FIA powinno być zbadane przez komisję etyki Federacji. Rzecznik FIA mówi jednak, że żadna sprawa przeciwko ben Sulayemowi nie toczy się obecnie przed tą komisją.

„Jak wcześniej wspomniano, obie strony zdecydowały, że Rao odejdzie ze stanowiska w listopadzie 2022 roku i uzgodniono wzajemne warunki poufności, co jest powszechną praktyką. Nie było żadnych skarg na zachowanie prezydenta” – czytamy w oświadczeniu FIA, przytaczanym przez BBC.

Federacja deklaruje, że ma politykę dotyczącą przeciwdziałania nękaniu i mobbingowi i podąża zgodnie z jej regułami przy każdej sprawie. Szkoli również pracowników i ma procedury dochodzeniowe.

„Jeżeli komisja etyki FIA lub odpowiednie organy otrzymają jakiekolwiek skargi na członka personelu FIA, zostaną one rozpatrzone w sposób kompleksowy przez niezależnych członków komisji etyki, istniejącej od 2012 roku” – pisze FIA.

Źródło: BBC
fot. Red Bull Content Pool

Zbierzemy 100 zł? Będzie dzień bez reklam w treści standardowych wpisów! Kliknij tu i wybierz cel: „Dzień bez reklam”!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi