KONTAKT     Zwrot 100 zł za OC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP   Kup Eleven Sports

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Maciej Wiśniak, Piotr Bijakowski, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Stalowy Jaro, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Pawel Licznerski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Szczepan Jędrusik, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, Marcin Rentflejsz, szymon034, Tomasz Ignaczak, Izabela Ch, Marcin Parzych, Maks Szmytkowski, Michał Delmanowicz, Kasia Kopiczko, Grzegorz Wojtaszewski, Wojciech Zalewski, Alex Elise, Paweł Kozłowski, Michał Pędzikiewicz.
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, nesQu1ck, Marek B12, Tomasz P., Gnusma, tomek.zadelek, jacek79100, Samuel Kopta, nepalczyk, Stryjek, Zdrówko, Artt, Czikane, Pepis, Dastan, jonsnow

Harmonogram

Piastri

Piastri materiałem na “jednego z najlepszych kierowców w F1” wg McLarena



Oscar Piastri jeszcze nie miał okazji wykazać się w Formule 1, ale nowy szef McLarena – Andrea Stella już widzi w nim kandydata do odgrywania w przyszłości pierwszoplanowych ról na torze.

Australijczyk awansował w tym roku do najważniejszej serii wyścigowej świata, mając naprawdę imponujące CV z juniorskich cyklów. W latach 2019-2021 przez trzy sezony z rzędu zdobywał mistrzostwo, kolejno w Formule Renault Eurocup, Formule 3 i Formule 2. Taka passa zdarza się bardzo rzadko, raz na kilka lat. To, że od razu trafił do McLarena, też świadczy o potencjale 21-latka. Zresztą nawet biły się o niego dwa zespoły.

Zobacz także: Alpine ośmieszone, Piastri dołącza do McLarena

Pierwszy start w F1 nie powiedział o Piastrim prawie nic, bo w Bahrajnie szybko odpadł. Po zaledwie 13 okrążeniach zatrzymał go problem z elektroniką w bolidzie. W kwalifikacjach z kolei zajął dopiero 18. miejsce, ale można tłumaczyć to słabymi osiągami samochodu. Choć zespołowy partner Lando Norris zdołał uplasować się w siedem pozycji wyżej.



Kibice wciąż czekają, co pokaże kierowca z Antypodów, lecz na ludziach w McLarenie, którzy mają znacznie więcej danych od nas, nowicjusz już zdążył zrobić wrażenie.

Postępy z dnia na dzień

„Oscar jest nowy w F1, ale w juniorskich kategoriach to był sprawdzony zwycięzca”. – mówi Stella. „Skala talentu, skala postępów, jakie widzieliśmy dzień po dniu w trakcie testów, są bardzo budujące. I w pewnym sensie potwierdzają, że to mocny prospekt na przyszłość”.

Zwykła gadka na potrzeby PR? Może tak, a może nie, bo szef McLarena opowiada bliżej, jak Piastri się wykazuje.

„Imponuje nam jego świadomość w trakcie jazdy, jakie ma możliwości”. – kontynuuje Włoch.



„Może wrócić do garażu i powiedzieć coś takiego: »myślę, że zahamowałem trochę za wcześnie w pierwszym zakręcie, a w czwartym za późno wcisnąłem gaz«. Potem spoglądasz w dane i one dokładnie to potwierdzają. Następnie rusza na kolejny przejazd i zyskuje w tych miejscach, o których mówił”.

„Dla mnie to definicja talentu i widzieliśmy tego dużo. Jesteśmy też, tak jak mówiłem, zadowoleni z progresu, który widzieliśmy z dnia na dzień”.

„Jeśli chodzi o ogólne szanse… w F1 jest bardzo, bardzo duża konkurencja, więc musi po prostu przejść własną drogę. I jestem przekonany, że ostatnim miejscem docelowym będzie status jednego z najlepszych kierowców w F1″.

Autor: Grzegorz Filiks

Źródło: F1i.com

fot. McLaren Media Centre



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 14 marca:
godz. 2:30 – FP1
godz. 6:00 – FP2

Sobota, 15 marca:
godz. 2:30 – FP3
godz. 6:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 16 marca:
godz. 5:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi