KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

RMKB3

Marczyk i Gospodarczyk po raz drugi wygrywają PLATINUM Memoriał Kuliga i BublewiczaMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 7. PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga ORLEN Team wygrała wszystkie odcinki specjalne rajdu, pokonując na 23-kilometrowej trasie drugą załogę o niemal 50 sekund. Dla duetu to drugie zwycięstwo w tej imprezie, po triumfie odnotowanym 12 miesięcy temu.

PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to wyjątkowa impreza w kalendarzu polskiego motorsportu. Z jednej strony załogom zależy na tym, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Z drugiej chodzi też, a może przede wszystkim o to, aby uczcić pamięć naszych dwóch wielkich rajdowych mistrzów oraz spotkać się z kibicami. I wszystkie te trzy cele przyświecały w tym roku także Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy najpierw dwukrotnie pokonali próbę Węgrzce Wielkie, zaś wieczorem dwukrotnie przejechali oes Wieliczka Rynek. Marczyk i Gospodarczyk pewnie wygrali wszystkie cztery oesy, kończąc pierwszy dzień z przewagą niemal 22 sekund nad kolejną załogą.
Reprezentanci ORLEN Team startowali w Wieliczce i okolicach w Škodzie Fabii Rally2 evo, a więc w samochodzie, w którym Miko i Szymon rywalizowali w ubiegłym roku. Starsza konstrukcja nie przeszkadzała im jednak w kręceniu doskonałych czasów. Finałowego dnia imprezy zawodnicy trzykrotnie pokonali próby Brzegi oraz Solne Miasto. I również w niedzielę duet ORLEN Team wygrał wszystkie odcinki specjalne, wygrywając jednocześnie po raz drugi cały rajd z przewagą niemal 50 sekund nad kolejną załogą.– Po raz drugi wystartowaliśmy w PLATINUM Memoriale Kuliga i Bublewicza i drugi raz wygraliśmy tę imprezę. Cieszę się, bo na co dzień startujemy za granicami naszego kraju i memoriał jest doskonałą okazją do tego, aby spotkać się z naszymi kibicami w Polsce. Mam nadzieję, że występy w tym rajdzie staną się dla nas tradycją. Formuła tego rajdu pozwala na to, aby z tymi kibicami porozmawiać, czy zrobić sobie zdjęcie. W innych rajdach często nie ma na to czasu – podkreślił Mikołaj Marczyk.

– Cieszę się, bo pokazaliśmy się w ten weekend z dobrej strony. Wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne i po raz drugi zwyciężyliśmy w memoriale. To zasługa ciężkiej pracy całego zespołu. Spędziliśmy w Wieliczce i okolicach znakomity czas i jestem przekonany o tym, że nie mógłbym spędzić tego czasu w lepszy sposób – podsumował triumfator 7. PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023.

– Najważniejszym jest tutaj być i uczcić pamięć Janusza i Mariana. Wynik sportowy zawsze ma tutaj drugorzędne znaczenia. Tak czy inaczej, bardzo się cieszę z tego, że w ten weekend udało nam się wygrać wszystkie odcinki specjalne. Pokazaliśmy, że jesteśmy szybką załogą i że doświadczenie z mistrzostw świata sprawia, że nieustannie się rozwijamy – mówił na mecie Szymon Gospodarczyk.

– Pogoda dopisała bardziej, niż w ubiegłym roku. Przy trasach pojawiło się mnóstwo kibiców i to było fantastyczne. Bo przecież to również dla kibiców pojawiliśmy się w Wieliczce. Ten rajd ma taką formułę, że zawsze jest czas na to, aby trochę porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia. Przez cały weekend czuliśmy ogromne wsparcie – zakończył pilot załogi ORLEN Team.

Załoga ORLEN Team rozpocznie sezon w mistrzostwach świata WRC od startu w 56. Rajdzie Portugalii, który odbędzie się w dniach 11-14 maja. Jeśli chodzi o europejskie rundy, załoga zapowiada również start na Sardynii oraz w Finlandii i Estonii. Marczyk i Gospodarczyk planują również starty poza kontynentem europejskim. Jak zdradza kierowca, rozważany jest m.in. Rajd Safari w Kenii oraz Rajd Chile.

Źródło: Informacja prasowaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi