KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

RMKB3

Marczyk i Gospodarczyk po raz drugi wygrywają PLATINUM Memoriał Kuliga i BublewiczaMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 7. PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga ORLEN Team wygrała wszystkie odcinki specjalne rajdu, pokonując na 23-kilometrowej trasie drugą załogę o niemal 50 sekund. Dla duetu to drugie zwycięstwo w tej imprezie, po triumfie odnotowanym 12 miesięcy temu.

PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to wyjątkowa impreza w kalendarzu polskiego motorsportu. Z jednej strony załogom zależy na tym, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Z drugiej chodzi też, a może przede wszystkim o to, aby uczcić pamięć naszych dwóch wielkich rajdowych mistrzów oraz spotkać się z kibicami. I wszystkie te trzy cele przyświecały w tym roku także Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy najpierw dwukrotnie pokonali próbę Węgrzce Wielkie, zaś wieczorem dwukrotnie przejechali oes Wieliczka Rynek. Marczyk i Gospodarczyk pewnie wygrali wszystkie cztery oesy, kończąc pierwszy dzień z przewagą niemal 22 sekund nad kolejną załogą.
Reprezentanci ORLEN Team startowali w Wieliczce i okolicach w Škodzie Fabii Rally2 evo, a więc w samochodzie, w którym Miko i Szymon rywalizowali w ubiegłym roku. Starsza konstrukcja nie przeszkadzała im jednak w kręceniu doskonałych czasów. Finałowego dnia imprezy zawodnicy trzykrotnie pokonali próby Brzegi oraz Solne Miasto. I również w niedzielę duet ORLEN Team wygrał wszystkie odcinki specjalne, wygrywając jednocześnie po raz drugi cały rajd z przewagą niemal 50 sekund nad kolejną załogą.– Po raz drugi wystartowaliśmy w PLATINUM Memoriale Kuliga i Bublewicza i drugi raz wygraliśmy tę imprezę. Cieszę się, bo na co dzień startujemy za granicami naszego kraju i memoriał jest doskonałą okazją do tego, aby spotkać się z naszymi kibicami w Polsce. Mam nadzieję, że występy w tym rajdzie staną się dla nas tradycją. Formuła tego rajdu pozwala na to, aby z tymi kibicami porozmawiać, czy zrobić sobie zdjęcie. W innych rajdach często nie ma na to czasu – podkreślił Mikołaj Marczyk.

– Cieszę się, bo pokazaliśmy się w ten weekend z dobrej strony. Wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne i po raz drugi zwyciężyliśmy w memoriale. To zasługa ciężkiej pracy całego zespołu. Spędziliśmy w Wieliczce i okolicach znakomity czas i jestem przekonany o tym, że nie mógłbym spędzić tego czasu w lepszy sposób – podsumował triumfator 7. PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023.

– Najważniejszym jest tutaj być i uczcić pamięć Janusza i Mariana. Wynik sportowy zawsze ma tutaj drugorzędne znaczenia. Tak czy inaczej, bardzo się cieszę z tego, że w ten weekend udało nam się wygrać wszystkie odcinki specjalne. Pokazaliśmy, że jesteśmy szybką załogą i że doświadczenie z mistrzostw świata sprawia, że nieustannie się rozwijamy – mówił na mecie Szymon Gospodarczyk.

– Pogoda dopisała bardziej, niż w ubiegłym roku. Przy trasach pojawiło się mnóstwo kibiców i to było fantastyczne. Bo przecież to również dla kibiców pojawiliśmy się w Wieliczce. Ten rajd ma taką formułę, że zawsze jest czas na to, aby trochę porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia. Przez cały weekend czuliśmy ogromne wsparcie – zakończył pilot załogi ORLEN Team.

Załoga ORLEN Team rozpocznie sezon w mistrzostwach świata WRC od startu w 56. Rajdzie Portugalii, który odbędzie się w dniach 11-14 maja. Jeśli chodzi o europejskie rundy, załoga zapowiada również start na Sardynii oraz w Finlandii i Estonii. Marczyk i Gospodarczyk planują również starty poza kontynentem europejskim. Jak zdradza kierowca, rozważany jest m.in. Rajd Safari w Kenii oraz Rajd Chile.

Źródło: Informacja prasowaPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 6 października
godz. 15:30 – 16:30 – 1. trening F1
godz. 19:00 – 20:00 – Kwalifikacje
Sobota, 7 października
godz. 15:00 – Kwalifikacje do Sprintu
godz. 19:30 – 20:00 – Sprint

Niedziela, 8 października
godz. 19:00 – Wyścig F1

Popularne tagi