KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Sławomir Kidziński, jacek79100

Harmonogram

blank

Wyniki

F1 Grand Prix of Bahrain

Kolejny podmiot zainteresowany wejściem do F1. Co o nim wiemy?Do końca kwietnia trwa przyjmowanie zgłoszeń przez FIA od nowych podmiotów w sprawie dołączenia do Formuły 1. Mamy informacje o kolejnych zainteresowanych wejściem do serii.

W lutym FIA oficjalnie zaprosiła chętnych do składania aplikacji na sezony 2025, 2026 i 2027. Dostępne są maksymalnie dwa miejsca, a kandydatury będą oceniane na bazie 8 kategorii kryteriów, w tym możliwościach technologicznych i zapleczu zespołu oraz zdolności do respektowania przepisów technicznych, sportowych i finansowych.

Aplikanci będą musieli również udowodnić, że spełniają finansowe kryteria by uczestniczyć w Formule 1 oraz przedstawić 5-letni, szczegółowy business plan, doświadczenie zespołu i zestawienie poprzednich osiągnięć motorsportowych. Trzeba będzie udokumentować również doświadczenie kluczowych osób w zespole.Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia, a decyzja ma zapaść do końca czerwca. Jak wiemy, zainteresowanymi wejściem do F1 oprócz Andretti Autosport są Panthera Team Asia oraz Hitech, będący własnością byłego mistrza świata w kartingu, Olivera Oakesa.

Teraz portal racingnews365.com informuje, że mocno zainteresowany wejściem do F1 jest Craig Pollock ze swoim projektem wyścigowym, zlokalizowanym w Szwajcarii. Pollock był już w F1 z British American Racing (po przejęciu Tyrrella).

Projekt Pollocka jest o tyle ciekawy, że skupia się na różnorodności i likwidowaniu barier. Dlatego w zespole połowę pracowników mają stanowić kobiety – być może również w kokpicie. Według autora artykułu, Dietera Renckena, ekipa miała już złożyć dokumentację do FIA i rozpocząć rozmowy z potencjalnymi sponsorami.Wśród wspierających tę inicjatywę wymienia się m.in. Saudyjczyków, którzy jeszcze niedawno byli zainteresowani przejęciem Formuły 1. Jednym z nich miałby być Książe Khalid, prezydent Saudyjskiej Federacji Motorsportowej.

“Wszystko jest na bardzo wczesnym etapie. Jest wiele rozważań, rzeczy, które musimy zrobić i rozważyć. Oczywiście teraz jest o wiele łatwiej wejść do F1, ale do ostatecznej decyzji jeszcze daleko. Mam nadzieję, że szybko uporamy się ze wszystkimi sprawami ponieważ później wejście do F1 będzie kosztowniejsze. Z pewnością przyglądamy się temu dokładnie i wyrażamy naszą wolę” – powiedział Książe Khalid dla racingnews365.com.

“Chcemy odgrywać większą rolę w motorsporcie, mamy nadzieję na saudyjski zespół w najbliższej przyszłości – z mechanikami z Arabii Saudyjskiej i być może połączeniem tego z produkcją samochodów. Może jakiś inny zespół przeniesie do nas swoją siedzibę” – dodaje.

Źródło: racingnews365.com
fot. Red Bull Content PoolPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi