KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
GP2302_170355_U1A6409

Było ciekawiej niż w Bahrajnie? Wasze oceny różnią się od mediów



Walka których kierowców podobała Wam się najbardziej w Dżuddzie? Kto uzyskał najwięcej plusów? Zapraszam na podsumowanie Waszego głosowania!

Plus minus

 

W przeciwieństwie do mediów, byliście pobłażliwi dla Fernando Alonso za błąd w ustawieniu się na starcie i to on zebrał najwięcej Waszych plusów. Niewiele gorsze oceny zebrał Sergio Perez. Podium uzupełnił Max Verstappen.

Wysoko oceniliście też poczynania George Russella, Kevina Magnussena i Pierra Gasly.

Najgorzej według Was wypadli Carlos Sainz i Lando Norris. Zdecydowanie najgorsze oceny zebrał Valtteri Bottas.



MKierowcaZespółPlusyNeutralneMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Fernando AlonsoAston Martin34618294.540.5593.99
2Sergio PerezRed Bull34024292.900.5592.35
3Max VerstappenRed Bull304303283.068.7474.32
4George RussellMercedes283542977.327.9269.40
5Kevin MagnussenHaas268762273.226.0167.21
6Pierre GaslyAlpine2101352157.385.7451.64
7Esteban OconAlpine1941333953.0110.6642.35
8Yuki TsunodaAlphaTauri2061055556.2815.0341.26
9Logan SargeantWilliams1521456941.5318.8522.68
10Lewis HamiltonMercedes1471467340.1619.9520.22
11Lance StrollAston Martin1042204228.4211.4816.94
12Oscar PiastriMcLaren16110210343.9928.1415.85
13Charles LeclercFerrari1401289838.2526.7811.48
14Nico HulkenbergHaas972046526.5017.768.74
15Guanyu ZhouAlfa Romeo1051818028.6921.866.83
16Alex AlbonWilliams532219214.4825.14-10.66
17Nyck de VriesAlphaTauri5617813215.3036.07-20.77
18Carlos SainzFerrari6315714617.2139.89-22.68
19Lando NorrisMcLaren24962466.5667.21-60.66
20Valtteri BottasAlfa Romeo11942613.0171.31-68.31

W klasyfikacji generalnej Waszych głosowań po dwóch rundach z bardzo wyraźną przewagą na czele jest Fernando Alonso. Za nim planują się kierowcy Red Bulla, a kolejne miejsca – dość niespodziewanie – zajmują Pierre Gasly i Logan Sargeant.

Słabiutko w pierwszych rundach ocenialiście Estebana Ocona, Nycka de Vriesa i Lando Norrisa.

MKierowcaZespółŚrednia
1Fernando AlonsoAston Martin94.855
2Sergio PerezRed Bull83.965
3Max VerstappenRed Bull78.16
4Pierre GaslyAlpine66.905
5Logan SargeantWilliams49.04
6Yuki TsunodaAlphaTauri44.34
7Lance StrollAston Martin42.16
8Alex AlbonWilliams37.54
9George RussellMercedes31.49
10Lewis HamiltonMercedes26.955
11Kevin MagnussenHaas24.07
12Charles LeclercFerrari19.11
13Valtteri BottasAlfa Romeo6.93
14Carlos SainzFerrari-3.94
15Oscar PiastriMcLaren-11.505
16Guanyu ZhouAlfa Romeo-13.875
17Nico HulkenbergHaas-19.96
18Esteban OconAlpine-20.715
19Nyck de VriesAlphaTauri-23.665
20Lando NorrisMcLaren-53.055



W prowadzonej przeze mnie od tego sezonu klasyfikacji zespołów, najlepiej ocenianych zawodników ma Red Bull. Na drugim biegunie znajduje się McLaren.

MZespółŚrednia kierowców
1Red Bull81.0625
2Aston Martin68.5075
3Williams43.29
4Mercedes29.2225
5Alpine23.095
6AlphaTauri10.3375
7Ferrari7.585
8Haas2.055
9Alfa Romeo-3.4725
10McLaren-32.28

Ciekawe?

 

GP Arabii Saudyjskiej uzyskało średnią 5,07 Waszych głosów co czyni je mniej atrakcyjnym od GP Bahrajnu.



MiejsceGPŚrednia ocena
1GP Holandii7,73
2GP Australii7,32
3GP Austrii6,45
4GP Włoch6,32
5GP Bahrajnu6,28
6GP Wielkiej Brytanii6,27
7GP Monako5,96
8GP Kanady5,8
9GP Miami5,62
10GP Hiszpanii5,41
11GP Węgier5,36
12GP Belgii5,27
13GP Arabii Saudyjskiej5,07
14GP Azerbejdżanu3,37

Bardzo zacięta była walka o tytuł Waszego bohatera wyścigu. Wybraliście Fernando Alonso, który otrzymał 38,4%. Jedną trzecią głosów dostał Max Verstappen, a 20% z Was oddało głos na Sergio Pereza.

Najciekawszym momentem wyścigu była według Was kara dla Fernando Alonso i zamieszanie związane z nią. Głosowało nią 26,3% osób. Odrabianie pozycji przez Maxa Verstappena otrzymało 21,4% głosów. Wysoko ocenialiście też walkę Perez – Alonso oraz rywalizację w środku stawki.

fot. Aston Martin F1 Team



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi