KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Bal Antoni

Bal wygrywa we Włoszech13-letni Antoni Bal wygrał pierwszą rundę prestiżowej, włoskiej serii kartingowej Rok Cup Italia, na wymagającym torze Franciacorta dominując w klasie Expert. O podium w kategorii Mini otarł się z kolei młodszy z pochodzących z Radomia braci, Franciszek, który ukończył zawody na czwartej pozycji.

Reprezentujący barwy Kratki.com i zespół Parolin bracia przez cały weekend pokazywali we Włoszech świetne tempo. Należący do kartingowej Kadry Narodowej, Antoni najpierw wygrał kwalifikacje, a następnie oba biegi finałowe, pokonując 21 dużo starszych i bardziej doświadczonych rywali.

W klasie Mini, w której na starcie ustawiło się aż 43 młodych zawodników z całej Europy, świetnie radził sobie z kolei Franciszek Bal. 11-latek zakończył czasówkę na jedenastej pozycji, a następnie w obu biegach kwalifikacyjnych widowiskowo przebijał się na trzecią lokatę, w drugim z nich rozmijając się z wygraną o zaledwie siedem dziesiątych sekundy.

W zamieszaniu po starcie biegu finałowego Franciszek spadł co prawda na dziewiątą pozycję, ale po zaciętej walce przebił się na czwarte miejsce, kończąc zawody zaledwie trzy dziesiąte sekundy od podium.„Wygraliśmy w ten weekend wszystko, co mogliśmy wygrać, dlatego wracamy do Polski bardzo zadowoleni – mówi Antoni Bal, który pod koniec lutego o włos rozminął się ze zwycięstwem w Rok Cup Winter Trophy we włoskim Lonato. – Przez całe zawody miałem szybkie i równe tempo, dzięki czemu byłem w stanie wygrać pierwszy bieg finałowy z dość komfortową przewagą. Do drugiego startowaliśmy w odwróconej kolejności, ale po zaciętej walce ponownie zameldowałem się na mecie na pierwszej pozycji. Stawka była bardzo mocna, dlatego jestem bardzo szczęśliwy”.

„Do finału startowałem z trzeciej pozycji i wiedziałem, że mam tempo, aby walczyć nawet o zwycięstwo – dodaje Franciszek Bal. – Mimo dobrego wyniku czuję więc spory niedosyt, ale też dodatkową motywację. Włoski Rok Cup to jedna z najmocniejszych serii kartingowych na świecie, a zawodnicy, którzy tutaj startują, są nie tylko bardzo szybcy, ale też doświadczeni. Ja cały czas to doświadczenie w takich pojedynkach jeszcze zbieram, ale po tym weekendzie wiem także, że możemy celować w walkę o zwycięstwo”.

Bracia Bal mają teraz przed sobą intensywny kwiecień, w trakcie którego czekają ich aż cztery weekendy wyścigowe; pierwsza runda Rok Cup Poland w Toruniu, następnie druga runda Rok Cup Italia w Cremonie, mistrzostwa Polski w Bydgoszczy i kolejne zawody Rok Cup Poland w Toruniu.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Popularne tagi