KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

1 (31)

AC tylko na nowy samochód? Analiza możliwości w 2023 roku

Ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, a na jego zakup najczęściej decydują się właściciele nowych pojazdów. Są one z reguły cenniejsze od tych starszych, dlatego wydaje się, że warto je lepiej chronić. Czy w przypadku starszych pojazdów ubezpieczenie AC się opłaca? Jak kupić korzystną polisę?

 

AC nie tylko na nowy samochód

 

AC to stosunkowo droga polisa, która może kosztować nawet kilka tysięcy w skali roku. W przypadku pojazdów, które są warte kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy, jej zakup wydaje się uzasadniony, a nawet konieczny. Co w przypadku starszych pojazdów, których wartość może być niewiele większa niż koszty ubezpieczenia? Czy w takiej sytuacji opłaca się zrezygnować z dobrowolnej polisy? To zależy.

 

AC, czyli autocasco, chroni pojazd na wypadek różnych zdarzeń: losowych, aktów wandalizmu, wystąpienia negatywnych czynników atmosferycznych i wielu innych. Zakres ochrony gwarantowanej przez polisę TU (towarzystwa ubezpieczeniowe) mogą kształtować dowolnie. Oferując konkretne warunki ubezpieczenia, sugerują ceny adekwatne do kosztów, z jakimi będą się liczyć na wypadek awarii.  W związku z tym pojawia się pytania: czy na każdy pojazd można wykupić AC?

 

Czy TU oferują autocasco dla starszych samochodów?

 

AC do ilu lat? Nie ma ograniczeń w zakresie tego, kiedy i na jaki pojazd jest możliwe uzyskanie autocasco. Poszczególne TU oferują różne zakresy ochrony, ale nie uniemożliwiają wybrania takiej polisy właścicielom starszych pojazdów. W związku z tym możesz chronić się przed kosztami wynikającymi z wyrządzonych szkód niezależnie od tego, czy dysponujesz kilkuletnim pojazdem, czy nawet tym o wiele starszym. Wystarczy wybrać ofertę odpowiednio dopasowaną do swoich potrzeb i gotowe.

 

Jak wybrać AC, które się opłaca?

 

Wybierając AC, zwróć uwagę na poniższe kwestie.

 

  • Zakres ochrony

 

Możesz zrezygnować z tych opcji, które Cię nie interesują. Twój pojazd jest garażowany i wiesz, że na pewno nie grożą mu gradobicie czy kradzież? Wyklucz je z polisy. To najpewniej obniży jej koszty, więc pozwoli Ci zaoszczędzić.

 

  • Sposób likwidacji szkody

 

Różnice między poszczególnymi opcjami w tym zakresie mogą wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Zamiast napraw w autoryzowanym serwisie, możesz wybrać możliwość samodzielnego znalezienia mechanika i nadzorowania całej procedury. Zaoszczędzisz, a jednocześnie będziesz miał gwarancję finansowania szkód wynikających z powstałych uszkodzeń.

 

  • Porównanie poszczególnych ofert w pakietach i osobno

 

Kupując ubezpieczenie OC online, możesz porównać ze sobą opcje polisy kupowanej osobno i w pakiecie z AC. W ten sposób jednoznacznie przekonasz się, która z nich jest w Twoim przypadku najkorzystniejsza. Wykupienie różnych usług od tego samego ubezpieczyciela daje możliwość uzyskania rabatu i realnego obniżenia kosztów AC.

 

Autocasco w przypadku używanego samochodu to opcja, na którą warto się zdecydować, jeśli zależy Ci na tym, by jak najdłużej cieszyć się sprawnym pojazdem bez ryzyka nagłego ponoszenia znacznych kosztów. Odpowiednio dobrana polisa nie obciąży nadmiernie budżetu, a zapewni Ci oczekiwany zakres ochrony.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi