KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, Esox33, Lightmanek, Gnusma, AG, LUK, Geronimo321, Ziutkaziut

Harmonogram

blank

Wyniki

AlphaTauri tor 2023 f1

AlphaTauri wyjechało na tor. „Tsunoda musi zdobyć znacznie więcej punktów”Franz Tost poinformował Yukiego Tsunodę, że w nadchodzącym sezonie musi zdobyć zdecydowanie większą liczbę punktów. Będzie to już jego trzeci rok spędzony w Formule 1. Japończyk wyjechał dziś swoim nowym autem na tor.

W sezonie 2022 tylko czterokrotnie dojeżdżał w pierwszej dziesiątce. Łącznie zdobył 12 punktów, plasując się na 17. miejscu w klasyfikacji generalnej.

„W zeszłym roku Yuki miał problemy z bolidem. W tym roku spodziewam się, że będziemy mieli całkiem konkurencyjny samochód, więc Yuki musi zawsze dążyć do tego, aby znaleźć się w Q3 i dojeżdżać wyścigi w punktach. Jest bardzo utalentowanym kierowcą i ma duże doświadczenie z dwóch poprzednich sezonów w Formule 1” – powiedział Franz Tost podczas prezentacji bolidu Alpha Tauri.

Poprzedni sezon w wykonaniu Tsunody wydaje się gorszy niż ten pierwszy. Mimo to Japończyk uważa, że w zeszłym roku zdobył więcej doświadczenia i poprawił swoje osiągi.„Jestem teraz na zupełnie innym poziomie, chociaż zachowałem dobre aspekty z mojego pierwszego roku. Teraz mam zdecydowanie większą kontrolę. Jestem bardziej zaangażowany w zespół, jeśli chodzi o rozwój samochodu. Zachowuję się inaczej, nauczyłem się wielu rzeczy, nie tylko, jeśli chodzi o wyścigi, ale także w moim życiu poza torem. To ma pozytywny wpływ na to, jak się ścigam. Nie doceniałem tego, ale teraz odkryłem rzeczy, które są naprawdę ważne”.

Zapytany o swoje cele na 2023 rok odpowiedział:

„Moim głównym celem są bardziej konsekwentne rezultaty w każdym wyścigu, niezależnie od osiągów samochodu oraz bardziej konsekwentne zdobywanie punktów. Chcę, aby ten rok był moim najlepszym pod względem awansów do Q3 i zdobywania punktów”.

Tost wypowiedział się także o nowym kierowcy Alpha Tauri, Nycku de Vriesie, podkreślając jego wiedzę techniczną:„Ma ogromne doświadczenie wyścigowe, wygrywał wyścigi i mistrzostwa w wielu kategoriach. Dlatego jestem pewien, że podczas sezonu będzie w stanie zapewnić dobre wyniki, a następnie finiszować w punktach. Nyck jest technicznie wysoko wykwalifikowany i skoncentrowany. Jeżdżąc naszym samochodem w trakcie testów młodych kierowców w Abu Zabi, dał inżynierom dobre wskazówki techniczne. Myślę, że od razu zrozumie nowy samochód. Szybko się z nim zapozna, a jego opinie będą przydatne, ponieważ, jak powiedziałem wcześniej, rozumie techniczne wyzwania, jakie stawiają samochody Formuły 1. Uważam, że jest jednym z najbardziej uzdolnionych kierowców pod względem technicznego zrozumienia samochodu”.

Na torze

 

AlphaTauri wyjechała dziś swoim nowym autem z logotypami PKN Orlen na tor Misano i opublikowała krótkie filmy z tego przejazdu:Na tor wyjechał również Nyck de Vries.

Patryk Kucharski
Źródło: autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi