KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

large-2022 Japanese Grand Prix - Saturday (2)

W czwartek czegoś się dowiemyWygląda na to, że już w tym tygodniu poznamy część zadań Roberta Kubicy w sezonie 2023. Cezary Gutowski sugeruje, że w najbliższy czwartek doczekamy się pewnych ogłoszeń.

Od wielu lat nie musieliśmy czekać na ogłoszenie programu Roberta Kubicy, jak w tym roku. Mamy końcówkę stycznia i nadal nie wiemy, czy Polak nadal będzie kierowcą rezerwowym w Formule 1, a przede wszystkim nie znamy jego programu wyścigowego.

Kubica przyznawał, że na 99% nadal będzie startował w WEC, ale kolejne zespoły ogłaszają swoje programy i nie ma w nich nazwiska Polaka.

Jeżeli chodzi o F1, to pojawia się więcej plotek, że Kubicy i jego sponsora, PKN Orlen, nie będzie już w Alfie Romeo, choć logotypy polskiego koncernu, z niewielkimi przerwami, widnieją na stronie internetowej ekipy z Hinwil.W swoim poniedziałkowym vlogu, Gutowski krótko wspomniał o tym, że w czwartek warto nasłuchiwać ważnych wieści dotyczących Roberta Kubicy. Dziennikarz nie powiedział, czego będą dotyczyły, ale raczej spodziewałbym się programu w Długodystansowych Mistrzostwach Świata, który według innych plotek ma być już ustalony.

Pytany przez widzów o dalszą obecność Roberta Kubicy i PKN Orlen w Alfie Romeo, Gutowski mówi, że „całkiem niedługo się dowiemy”.

Niektórych kibiców zafrapowało również powiedziane przez Gutowskiego zdanie dotyczące zespołu AlphaTauri, która to ekipa „być może będzie bliższa naszym sercom.” Trudno to jednak wiązać z osobą Roberta Kubicy.

Całego vloga można wysłuchać tutaj.

Źródło: F1 Vlog 474: Ile kosztuje Formuła 1? O F1 na Viaplay. Długi de Vriesa. Bolidy będą lżejsze!

fot. Alfa Romeo F1 Team OrlenPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi