KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Formula 1 Testing in Bahrain - Day 2

Szefowie F1 zdenerwowani słowami prezydenta FIANa linii Mohammed ben Sulayem – Formuła 1 nie jest ostatnio zbyt różowo i nie chodzi tylko o sprawę dołączenia do stawki zespołu tworzonego przez Andretti Autosport i Cadillaca. Sprawę zaogniły ostatnie wypowiedzi prezydenta FIA.

Wczoraj pisaliśmy Wam o możliwej ofercie na zakup Formuły 1 od Liberty Media przez arabskich inwestorów. Miałaby ona opiewać nawet na 20 miliardów dolarów. Szef FIA, Mohammed ben Sulayem miał wątpliwości co do tej wyceny, pytając: „zdroworozsądkowo, czy F1 jest warta tak dużo?”. Cenę Formuły 1 nazwał on „rozdmuchaną”.

Takie wypowiedzi nie spodobały się Formule 1, która według doniesień BBC miała wystosować list do prezydenta FIA.„FIA zobowiązała się, że nie będzie podejmować żadnych działań, które mogłyby naruszać prawo własności lub prawo do zarządzania prawami do Formuły 1. Uważamy komentarze prezydenta FIA w social mediach, pochodzące z oficjalnego konta, jako ingerujące w te prawa w sposób niedopuszczalny” – piszą władze Formuły 1 w liście, który dotarł też do zespołów.

W liście nawiązano do porozumień, zawartych z Formułą 1 na początku obecnego wieku z ówczesnym prezydentem FIA, Maxem Mosleyem.List ten stanowi poważne ostrzeżenie dla FIA i sugestię, że jeżeli komentarze Ben Sulayema przyczynią się do obniżenia wartości serii, mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci pozwów.

Seria przywołuje zapisy umowy mówiące, że każda osoba czy organizacja, komentująca wartość podmiotu znajdującego się na liście spółek zależnych, zwłaszcza jeżeli przypisuje sobie wiedzę insiderską, ryzykuje spowodowaniem znacznych szkód udziałowcom i inwestorom, a tym samym konsekwencjami prawnymi” – ma głosić list.

Źródło: BBC, f1i.com

fot. Red Bull Content PoolPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi