KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank
alfaa team stake

Stake wyparł Orlen z Alfy? Szalona kwota dla ekipy z HinwilWygląda na to, że wiemy, dlaczego Alfa Romeo nazwała swoją umowę z firmą Stake mianem „rekordowej”. Do Hinwil mają wpłynąć ogromne pieniądze, których nie chciał płacić PKN Orlen.

Po 3 latach współpracy PKN Orlen pożegnał się z Sauberem, a Robert Kubica przestał być kierowcą rezerwowym ekipy. Jest to o tyle zaskakujący obrót spraw, że jeszcze w listopadzie i grudniu pojawiały się doniesienia, że umowa jest bliska przedłużenia na podobnych warunkach i należy wypatrywać jedynie oficjalnych ogłoszeń.

Wówczas jednak pojawiła się konkurencja – firma z branży hazardowej „Stake”, która szukała rozgłosu w Formule 1, a ze względów prawnych i marketingowych, nie każda ekipa chciała mieć takiego sponsora.Jak informuje Wirtualna Polska, Stake zaproponował 100 milionów dolarów za 3-letnią umowę, a zatem $33 mln za sezon. Jest to kwota ponad trzykrotnie większa niż ta, którą płacił PKN Orlen.

Jak pisze WP, Orlen nie chciał zgodzić się na takie podwyższenie kwoty sponsoringu ani na pozostanie w ekipie jako mniejszy partner niż tytularny. Dlatego została wybrana opcja sponsorowania AlphaTauri, gdzie ekspozycja będzie większa niż proponowana przez Alfę Romeo.

Stake co prawda daje bardzo dużą kasę Alfie, jednak trudno nie dopatrywać się analogii z takimi sponsorami w F1 jak Rich Energy w Haasie czy ROKiT w Williamsie, którzy odchodzili z ekip w niesławie po niewpłaceniu środków sponsorskich. Williams niedawno wygrał sprawę w sądzie o ponad 30 mln funtów przeciwko swojemu byłemu sponsorowi.Wobec Stake były już spore kontrowersje, a warto zauważyć, że założona w 2017 roku firma mocno działała w branży kryptowalut, która teraz w fazie mocnej recesji.

Nie wiadomo, czy gdyby PKN Orlen zostawał w Alfie Romeo to kierowcą rezerwowym nadal byłby Robert Kubica, ale jest to prawdopodobne.

Więcej o AlphaTauri przeczytacie tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska

fot. Alfa Romeo F1 Team StakePodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kataru

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 6 października
godz. 15:30 – 16:30 – 1. trening F1
godz. 19:00 – 20:00 – Kwalifikacje
Sobota, 7 października
godz. 15:00 – Kwalifikacje do Sprintu
godz. 19:30 – 20:00 – Sprint

Niedziela, 8 października
godz. 19:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi