KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank
large-2022 Abu Dhabi Grand Prix - Sunday (4)

Sponsor Alfy zakazany w wielu krajach, w tym Polsce. Będzie problem z transmisjami?Czy zachłyśnięty wizją $100 mln zespół Alfy Romeo nie nabawi się niestrawności przez swojego nowego sponsora?

Ten tekst nie ma na celu pastwienie się nad ekipą z Hinwil i powstał ze względu na opublikowany przez hiszpański soymotor.com.

Dziennikarze zauważają, że Stake, który za sponsoring w Alfie ma zapłacić $100 mln w ciągu 3 lat, jest nielegalnym operatorem we Francji i nie wolno go promować. Bardzo podobna sytuacja jest w wielu innych krajach, również w Polsce. Strony tej firmy z branży hazardowej są zablokowane, a ich reklama może skończyć się ogromnymi karami.„Problem pojawia się nie w związku z ewentualnym powrotem GP Francji do kalendarza F1 ale w przypadku transmisji wszystkich wyścigów we francuskiej telewizji. Nie jest to nowy problem gdyż pojawiał się już w przypadku wyrobów tytoniowych i alkoholu” – pisze soymotor.com

„W tych dwóch przypadkach występowała tolerancja w przypadku transmisji na żywo. To się jednak zmieniło. Francuskie władze obecnie uważają transmisje za reklamy. W związku z tym mecze piłkarskie niektórych klubów nie mogą być transmitowane we francuskiej telewizji bo stroje zawodników pokazują zabronione treści” – dodają dziennikarze, przywołując przykład Paris Saint Germain, które jest sponsorowane przez jednego z nielegalnych bukmacherów i musi występować w innych strojach.

Pytanie co z interpretacją przepisów w innych krajach, w tym w Polsce. Co prawda nadawcy z zagranicznymi licencjami cieszą się większą swobodą, ale nigdy nie wiadomo, jak zareagują odpowiednie władze na pojawienie się materiałów zespołu sponsorowanego przez zabronione podmioty.Na te kwestie w zwracała uwagę Agata Pniewska, dyrektor biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów PKN Orlen, tłumacząc, dlaczego polski koncern nie zdecydował się na pozostanie w Alfie Romeo.

Z mojej perspektywy nie zdziwię się, jeżeli w wielu krajach o podobnym prawie, w tym w Polsce, unikać – na ile to możliwe – będzie się pokazywania zespołu z Hinwil by nie narazić się na kłopoty. Sam z pewnością będę bardzo ostrożny pobierając zdjęcia z mediaroomu Alfy.

Źródło: soymotor.com
fot. Alfa Romeo F1 TeamPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi