KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
2023 zyczenia motorsportowe

Czego sobie życzyć w motorsporcie w 2023?Nowy Rok za pasem, motorsport powoli budzi się z krótkiego zimowego snu. Podobnie jak w ubiegłym roku, chcę złożyć życzenia Wam, całemu światu motorsportu oraz… sobie.

Styczeń: Krystalizacji planów

Każdy z nas – choć w części – traktuje każdy nowy rok jako czystą kartę, którą chce jak najlepiej zapisać. Niestety, póki co czystą kartę ma też Robert Kubica, który nie podał nam jeszcze swoich planów na sezon 2023. I choć zarówno w naszym życiu, jak i w karierze Roberta, spodziewamy się, co może przynieść 2023, to mimo wszystko życzę Wam, jemu i sobie przekroczenia tych oczekiwań, dokonania czegoś więcej i jak najlepszego zapisania tych czystych kart.

Luty: Solidnego startu

W Formule 1 i nierzadko w naszych życiach w lutym praca zacznie się na dobre. Oby ten start był bezproblemowy, szybki i dający motywację oraz nadzieję.Marzec: Potrójnego pojedynku

W marcu przekonamy się, które zespoły będą mocne i będą rywalizować o mistrzostwo świata. I życzymy sobie, by były to minimum 3 ekipy, które stworzą nam niesamowite widowisko.

Kwiecień: Zastępstwa

Nadal nie wiemy, czy w sezonie 2023 będziemy mieli 23 czy 24 wyścigu Formuły 1. Teoretycznie zatwierdzony jest kalendarz bez Chin, ale w związku z ostatnimi zmianami runda w Kraju Środka może stać się możliwa. Ale być może lepiej byłoby sobie życzyć rundy w Turcji lub Portugalii…

Maj: Odrobiny luksusu

A skoro maj to Monako. A skoro Monako to luksus i przepych. I odrobiny tego w którymś momencie tego roku Wam życzę.Czerwiec: Wygranej

Do trzech jazy sztuka? Oby! Niech Robert Kubica w końcu wygra 24h Le Mans w LMP2 i przeniesie się do wyższej kategorii po kolejne sukcesy. A na 2. miejscu w tym wyścigu niech przyjedzie Inter Europol Competition.

Lipiec: Wyjazdu

To zazwyczaj miesiąc Grand Prix Węgier. A jako że to nasz, polski wyścig, to życzę każdemu z Was – podobnie jak przed rokiem – możliwości wyjazdu na przynajmniej jeden wyścig sezonu 2023 – czy to Formuły 1 czy serii, w której będzie ścigał się Robert Kubica. A zatem jak najwięcej wyścigowych lub rajdowych emocji na żywo!

Sierpień: Świetnych wakacji

Pełnych wypoczynku po emocjach pierwszej części roku oraz oczekiwania na kolejne niesamowite przeżycia.Wrzesień: Biało-czerwonych sukcesów

Wszyscy chcemy rozwoju polskiego motorsportu, kolejnych talentów przybywających do coraz to wyższych serii wyścigowych. Nie będzie ich bez sukcesów tych startujących obecnie. Życzę nam byśmy już we wrześniu tego roku mieli worek dużych osiągnięć Polaków motorsporcie – Roberta Kubicy w długim dystansie, Kacpra Sztuki, Tymka Kucharczyka, Romana Bilińskiego, Piotra Wiśnickiego w seriach juniorskich, Maćka Gładysza i Jana Przyrowskiego w kartingu, ale też naszych rajdowców, żużlowców i motocyklistów. Niech to będzie dobry rok pod tym względem.

Październik: Szczęścia

W tym miesiącu Formuła 1 wróci do stolicy hazardu – Las Vegas. A tam, podobnie jak w życiu, szczęście się przydaje. Życzę Wam oraz naszym kierowcom częstych wygranych – niezależnie od szans i uprawianej dyscypliny. Obyśmy jak najczęściej mogli powiedzieć sobie: „Ale fart” i przyklasnąć radośnie.

Listopad: Mistrzostwa w ostatnim wyścigu

Na przykładzie dwóch ostatnich sezonów wiemy, jak ważne jest, aby w Formule 1 rywalizacja o mistrzostwo świata toczyła się do ostatniego wyścigu, do ostatniego okrążenia. Życzę nam byśmy w 2023 mieli ten pasjonujący pojedynek – może nawet więcej niż dwóch kierowców.

Grudzień: Relaksu

Życzę wszystkim byśmy za 11 miesięcy znali już plany naszych kierowców na 2023, mogli cieszyć się z ich sukcesów i mogli odpocząć na kilka tygodni od motorsportu, ciesząc się rodziną, zdrowiem i spokojem.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi