KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

F1 Grand Prix of Brazil - Sprint

Mini kamera w kasku dostępna już dla wszystkich kierowców F1Formuła 1 ma mały prezent dla fanów na sezon 2023. W końcu wszyscy kierowcy będą mogli korzystać z ciekawej, miniaturowej kamery w kasku.

Z kamerą wewnątrz kasku, nazywaną „The Driver’s Eye” („Oko Kierowcy”), zaczęto na dobre eksperymentować w trakcie sezonu 2021. Jako pierwszy używał jej Fernando Alonso. To prawdziwa atrakcja dla kibiców, bo oglądając transmisję z wyścigu można poczuć się jak zawodnik. Zapis z nowoczesnego rejestratora, udostępniany od czasu do czasu w przekazie telewizyjnym na żywo, ukazuje co dokładnie widzi się, prowadząc bolid najważniejszej serii wyścigowej świata. Innymi słowy, oglądamy wszystko oczami kierowcy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez FORMULA 1® (@f1)Kamery na samochodzie nie odzwierciedlają w pełni perspektywy zawodnika. Z nowym rejestratorem jest inaczej. Po pierwsze znajduje się na wysokości wzroku (w wyściółce ochronnej wewnątrz kasku), po drugie obraz podąża za ruchami głowy kierowcy, po trzecie oddaje silne drgania.

Miniaturowe urządzenie, o średnicy zaledwie 8 milimetrów i wadze 1,43 gramów, zostało opracowane przez włoską firmę Racing Force Group. W zeszłym roku mogli korzystać z niego tylko kierowcy używający kasków firmy Bell. Czyli wielu, ale nie wszyscy. Było to podyktowane względami bezpieczeństwa. Teraz kamerę będzie mógł zainstalować wreszcie każdy. Nieważne, czy jeździ w kasku Bell, Schuberth, Arai, czy Stilo.

Czekamy zatem na jak najwięcej POV w tegorocznych transmisjach Grand Prix.

Autor: Grzegorz Filiks
Źródło: racingforce.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi