KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Lukas Hewner, Grzejnik, Tsopni, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Mikołaj Demkow, Jędrzej Otręba, Tomasz Ignaczak, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Ilona Bykowska, Ba Ru, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, RkamilC, Pawel Licznerski, Patrick Komorek, Kamil Kuczman, szymon034, Marcin Rentflejsz, Rysiek Łotocki, Adrian Karwan, Marcin Bogutyn, Maks Szmytkowski, Norbert Sz
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, archetype, Paw321p, Wilkor, Djdario, Tomek81, Siatek, ThrudCK, jacek79100, Piastun Piast, Mati, Zaszyfrowane, Rafał Przybylski, Maciej Kania, Kamil Tomczyk, Zynek, Marjusz, Łukasz Mikołajczyk, Piotr Naskrent
blank

Mamy styczeń…No dobra, tytułowy wniosek nie jest zbyt odkrywczy, biorąc pod uwagę, że mamy już czwarty dzień nowego roku. Ale jest to spostrzeżenie ważne bo pierszy raz od 6 lat na początku stycznia nie wiemy (oficjalnie) nic o kolejnym sezonie Roberta Kubicy.

De facto, po raz pierwszy od 2013 roku na dzień 4 stycznia nie mamy potwierdzonego żadnego występu za kierownicą – czy to w wyścigu czy w treningu – Roberta Kubicy. W ostatnich sezonach wiedzieliśmy przynajmniej, że będzie (minimum) kierowcą rezerwowym w F1.

Starty

 

No dobra, ale też nie jest tak, że nie wiemy niczego. Oficjalnie Kubica nie ma potwierdzonego programu wyścigowego, ale „na 99%” pojedzie w kategorii LMP2 w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.Problem jednak w tym, że nie wiemy nic o jego potencjalnym zespole i partnerach. Nie ma żadnych wskazówek, przecieków. A to może oznaczać, że sprawa – po tym jak wysypał się program hypercarów – jest na wstępnym etapie. Może oznaczać, ale nie musi.

Program Roberta ma być związany z kolejnymi sezonami. Pytanie, czy ekipa Hypercarów, z którą rozmawia, planuje wystawiać zespół w LMP2, w którym będzie „przygotowywała” swoich kierowców. Jeżeli nie, to trzeba będzie szukać alternatywy. Oby mocnej.

Kiedy możemy spodziewać się rozstrzygnięcia w tej sprawie? Stawiałbym, że stanie się to w ciągu miesiąca.

Rezerwa w F1?

 

Znacznie wcześniej powinniśmy poznać rolę Roberta Kubicy w Formule 1 – o ile jakąkolwiek będzie miał.Plotki o tym, że umowa Orlenu z Alfą zostanie przedłużona są od dawna, niektóre mówiły, że zostały tylko dni lub godziny do oficjalnych ogłoszeń.

Ale te ogłoszenia nie nastąpiły. Rozmowy cały czas trwają i są na bardzo zaawansowanym etapie z wizją pozytywnego końca. Coś musiałoby się mocno wysypać lub ktoś musiałby zmienić decyzję aby Kubica nadal nie był kierowcą rezerwowym w Alfie – w podobnym zakresie co w 2022 roku.

Świadczyć może o tym również to, że ze strony Alfy (Saubera) nie zniknęły logotypy sponsorskie PKN Orlen. Być może jeszcze trwają jakieś negocjacje, któraś ze stron chce ugrać coś minimalnie na swoją korzyść, być może chodzi o dopracowanie zapisów umów. Tego nie wiemy, ale z pewnością nie było tak jak w ubiegłym roku, gdy obie strony szybko ustaliły przedłużenie umowy i ogłosiły to jeszcze w grudniu.

Nie sądzę by powodem opóźnienia były np. rozmowy z inną ekipą Formuły 1. Uważam, że jeżeli Robert Kubica nadal będzie kierowcą rezerwowym w F1, to tylko w Alfie.

Ale – jak zazwyczaj kończę takie teksty – to jest Robert Kubica i z nim „nigdy nic nie jest pewne”.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi