KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Kupiłem samochód co dalej

Kupiłeś auto? Wyjaśniamy, jak je ubezpieczyć

Jednym z najważniejszych obowiązków nowego właściciela samochodu jest wykupienie ubezpieczenia pojazdu. Odkupując od kogoś auto, zdarza się, że posiada ono jeszcze ważną polisę OC. Mamy jednak pełne prawo do nabycia nowego ubezpieczenia, jeżeli wysokość składki nam nie odpowiada. W jaki sposób zrobić to najlepiej? A co, kiedy kupiliśmy auto z salonu? Zebraliśmy dla Was garść kluczowych informacji o polisie OC.

Dopełnienie formalności

Właściciel dopiero co zakupionego samochodu zobligowany jest przede wszystkim do wypełnienia potrzebnych formalności. Chcemy przecież, aby nasze auto było ubezpieczone i pełnoprawnie uczestniczyło w ruchu drogowym. Należy więc zgłosić nabycie pojazdu w ciągu 30 dni od zakupu, a także zarejestrować go w Wydziale Komunikacji – w tym przypadku przepisy nie określają żadnego terminu. Istnieją trzy możliwości dokonania zakupy, z czego każda z tych sytuacji wiąże się z innymi obowiązkami dotyczącymi samochodu:

  • używanego,
  • nowego z salonu,
  • sprowadzonego z innego państwa.

W pierwszym wypadku wystarczy podpisanie umowy z dawnym właścicielem i dokonanie płatności. Możemy spokojnie przyjechać naszym nowym samochodem do domu, a następnie zadbać o resztę formalności, o których już wspominaliśmy. A to wszystko dzięki wykupionemu OC, które pojazd posiada.

Inaczej dzieje się, gdy kupujemy samochód prosto z salonu. Wówczas mamy dwie możliwości – przewieźć auto na lawecie w wybrane przez nas miejsce lub odebrać je w późniejszym terminie, gdy zdecydujemy się na daną polisę OC. Dopiero wtedy możemy korzystać z uroków nowego samochodu i wybrać się w pierwszą trasę. W przypadku nieużywanego auta szczególnie warto zadbać również o Autocasco i Assistance.

Kiedy kupujemy samochód za granicą i chcemy przyjechać nim do Polski, powinniśmy najpierw nabyć specjalne tablice wywozowe i krótkoterminowe OC, które trwa przez 30 dni. W innym razie musimy wynająć lawetę, co może okazać się bardzo kosztowne. Poza tym pamiętajmy o podatku akcyzowym.

Szczegóły i konkretne przykłady ubezpieczania, z którymi warto się zapoznać, znajdziemy na stronie https://najtaniejuagenta.pl/kupilem-samochod-co-dalej/.

O czym musimy pamiętać?

Dbanie o ciągłość ubezpieczenia OC to jedna z ważniejszych rzeczy, która dotyczy każdego kierowcy. Nie możemy przerwać korzystania z polisy, jeśli nie planujemy zakupić innej. Możemy natomiast posiadać jednocześnie dwa ubezpieczenia OC, co okazuje się przydatne przy wypowiadaniu umowy towarzystwu, którego oferta już nas nie satysfakcjonuje. Gdy chcemy pozostawić OC starego właściciela, pamiętajmy, że polisa wygaśnie wraz z datą wskazaną na umowie – nie możemy liczyć na automatyczne przedłużenie.

Zakres ubezpieczeń OC u różnych towarzystw niczym się między sobą nie różni, ponieważ jest to regulowane przez przepisy. Z tego powodu śmiało możemy wybierać wśród najkorzystniejszych dla nas ofert cenowych.

Ubezpieczenie direct – prostsza alternatywa

Gdy chcemy sobie zaoszczędzić kłopotu, polisę OC dla naszego nowego auta możemy wykupić poprzez Internet lub telefon. Takie rozwiązanie nazywane jest ubezpieczeniem direct. Zyskujemy wtedy nie tylko na czasie, ale również na atrakcyjniejszej cenie, ponieważ mamy szansę dostać dodatkowe zniżki, które są dostępne tylko w tych kanałach sprzedaży. Więcej informacji na temat ubezpieczenia direct poznamy pod adresem: https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenie-direct-2/.

Materiał partnera

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi