KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, mbiela, Sebastian Sowul, SLAVI7, Gnusma, jacek79100, Robert Taras

Harmonogramy WEC, F3, F1 I FWS

Szczegółowy harmonogram GP Bahrajnu

blank
Alessandro Alunni Bravi Andreas Seidl

Były „menadżer” Kubicy „szefem” Alfy RomeoAlessandro Alunni Bravi, który w 2017 roku pomagał Robertowi Kubicy w powrocie do Formuły 1, będzie pełnił rolę „reprezentanta” Alfa Romeo F1 Team w Formule 1. Dzisiejsze ogłoszenie może nam sugerować również coś związanego z przyszłością Roberta Kubicy.

Szefem Sauber Group został niedawno Andreas Seidl, który do Hinwil przyszedł z McLarena i ma przygotować ekipę do połączenia z Audi i stworzenia wspólnego zespołu na sezon 2026. Nie był on jednak mianowany szefem zespołu w F1.

Ten został ogłoszony dziś i będzie nim jeden z udziałowców grupy, do której należy Sauber, a dotychczas dyrektor zarządzający Sauber Group, Alessandro Alunni Bravi.„Chcę podziękować Andreasowi i naszym udziałowcom za ich zaufanie i chcę wyrazić moje zaangażowanie i wolę dania z siebie wszystkiego by sprostać ich oczekiwaniom i reprezentować zespół w najlepszy możliwy sposób. To duży przywilej móc pracować z taką grupą niesamowitych osób, które przez wiele lat pomagały mi integrować się z Sauber Griup. To, co mi ofiarowali, pozwoli mi na wypełnienie moich zadań i reprezentowanie zespołu zgodnie z naszą wspólną wizją. Jestem w pełni świadom pracy, jaką mamy przed sobą i wyzwań, które nas czekają. Przystępuję do ich realizacji z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnego zespołu i wykonamy nasze zadanie. Mamy wszystko, by osiągać sukcesy w przyszłości” – skomentował Alessandro Alunni Bravi.

Można się zatem domyślać, że będzie on odciążał Seidla w wielu obowiązkach w Formule 1. Bravi, wspólnie z Nico Rosbergiem w 2017 pomagał Robertowi Kubicy w powrocie do Formuły 1.

„Jestem zachwycony, mogąc potwierdzić rolę Alessandro w zespole. Jego doświadczenie w motorsporcie daje mu odpowiednie narzędzia, wymagane do osiągnięcia sukcesu. Zna ten zespół, był w nim przez ponad 5 lat i to zapewni nam stabilizację i kontynuację trwającego rozwoju. Alessandro będzie reprezentował zespół w Formule 1, co pozwoli mi skupić się na rozwoju Grupy i przygotowaniu jej do wyzwań i szans, które na nią czekają. Dziękuję Alessandro za jego wiarę w naszą wizję i witam go na nowej pozycji. Jestem przekonany, że to kolejne wartościowe wzmocnienie już i tak bardzo mocnego zespołu – od kierowców do kadry zarządzającej poprzez każdego pracownika” – dodał Andreas Seidl.Warto dodać, że w informacji prasowej o ogłoszeniu używana jest nazwa zespołu Alfa Romeo F1 Team – bez wymienienia nazwy PKN Orlen. Jest to 100% potwierdzenie, że umowa sponsorska na sezon 2023 nie została (jeszcze?) podpisana.

Dziś czekamy na kolejne ogłoszenia – tym razem już od Roberta Kubicy.

fot. Alfa Romeo F1 TeamPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Bahrajnu

Dni
Godzin
Minut
Sekund

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Najbliższy start Kubicy

10h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi