KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

large-2022 In-Season Test - Emilia Romagna - Day 2 (3)

Benoit: Alfa jeszcze bez szefa, Orlenu i Kubicy nie będzieDoświadczony dziennikarz Roger Benoit dostarcza najnowszych wieści z Hinwil, zgodnie z którymi możemy tam już nie oglądać Roberta Kubicy.

Kto szefem?

 

Alfa Romeo zaprezentuje swoje malowanie na sezon 2023 już 7 lutego. Nadal jednak wiemy stosunkowo niewiele na temat całego projektu. Choć szefem Saubera został w grudniu Andreas Seidl, to nie on będzie pełnił rolę szefa zespołu z Hinwil.

Jak pisze Benoit, Seidl, który przyszedł do Alfy z McLarena, przedstawił się już 500-osobowej załodze w Hinwil.

„Niestety, musicie być cierpliwi jeżeli chodzi o ogłoszenie nowego szefa zespołu” – miał powiedzieć do nich Seidl.Benoit pisze, że w fabryce nie słychać o innych nazwiskach niż Krack czy Binotto, jednak trudno się spodziewać, by którykolwiek z nich został szefem Alfy.

„Nowy szef musi liczyć na to, że rozwiąże problemy na torze lepiej niż jego poprzednik i przejdzie przez cały sezon chwalony. Ostatnie 13 wyścigów z zaledwie 4-ma punktami było katastrofą bez wytłumaczenia. Seidl i nowy szef ekipy będą musieli działać bardziej otwarcie” – dodaje Benoit.

Co z Orlenem i Kubicą?

 

Benoit pisze również o „polskim” aspekcie w Alfie w sezonie 2023.„Zgodnie z plotkami, polskiego koncernu Orlen z rezerwowym kierowcą Robertem Kubicą, jedynym zwycięzcą dla Saubera w Kanadzie w 2008, nie będzie tam już. A zatem Sauber Ferrari będzie rywalizował jako Alfa Romeo” – czytamy.

Ode mnie

 

Nie wiem czy Benoit opiera swoje zdanie na chwilowym zniknięciu logotypów PKN Orlen ze strony Alfy Romeo czy na innych przesłankach. Oczywiście jest to bardzo doświadczony dziennikarz z wieloma źródłami wewnątrz zespołu, jednak przypomnę tylko, że w przeszłości ogłaszał już m.in. emeryturę Kimiego Raikkonena przed sezonem 2021 czy gratulował Robertowi Kubicy miejsca w Haasie na podstawie fałszywego tweeta.

Według mnie ponowne pojawienie się logotypu PKN Orlen na stronie Alfy Romeo to jednak spory sygnał, że polski koncern zostanie w Hinwil.

Ale pożyjemy, zobaczymy. Być może na dniach się czegoś dowiemy – również w kwestii programu wyścigowego Roberta Kubicy.

Źródło: Blick.ch
Fot. Alfa Romeo F1 Team OrlenPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi