KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank
large-2022 Hungarian Grand Prix - Friday

Zmiany na Spa, Hungaroring i w Dżudzie. Barcelona znów bez szykany?Okres między sezonami, organizatorzy wyścigów Formuły 1 wykorzystują na dokonywanie zmian na swoich obiektach. Te mają teraz miejsce na Spa, Hungaroring, Barcelonie oraz w Arabii Saudyjskiej.

Większe Spa

 

Zainteresowanie europejskimi rundami Formuły 1 jest ogromne w ostatnich latach, nic zatem dziwnego, że tory starają się powiększyć objętość swoich trybun. Dodatkowy 1000 widzów na nich to zysk nawet pół miliona euro.

Tor Spa w ubiegłym roku przeszedł gruntowne zmiany – oprócz zmian na pobobach – przesunięcia band i przesunięcia pułapek żwirowych zbudowano również imponującą trybunę na szczycie sekcji Eau Rouge i Radillon.To jednak nie koniec zmian bo ruszyły prace nad stworzeniem dodatkowych 16 tys. miejsc siedziących. Nowe trybuny zostaną stworzone od La Source do Radillon i będą mogły one pomieścić ponad 7200 osób – połowa z tych miejsc będzie zadaszona.

Dodatkowe miejsca siedzące mają również powstać w innych częściach toru, a prace mają zakończyć się do kwietnia 2023.

GP Belgii 2023 może być ostatnim na jakiś czas w Belgii bowiem od dawna mówi się, że obecność wyścigu na Spa w kalendarzu F1 jest mocno zagrożona.

Zmiany w Dżudzie

 

Nowości zapowiedziano również na ulicznym torze w Arabii Saudyjskiej. Obejmują one poprawienie widoczności kilku miejsc oraz zmiany krawężników oraz profilowania niektórych zakrętów, co sprawi, że jazda będzie płynniejsza, bezpieczniejsza i bardziej ekscytująca.Ciekawym pomysłem jest dodanie „buczących” linii w zakrętach 3, 14, 19, 20 i 21, które mają „wstrząsać” samochodem, powodując również pogorszenie przyczepności auta.

Inny typ krawężników zastosowano w zakrętach 4, 8, 10, 11, 17 i 23.

Nowego profilowania doczekają się zakręty 14, 20, 22 oraz 23.

Nowocześniejsze Hungaro

 

Bilety na przyszłoroczny wyścig na Węgrzech rozeszły się bardzo szybko. Pojedyncze sztuki biletów na trybuny można jeszcze dostać na gptickeshop.com tutaj oraz na mygpticket.com tutaj.Organizatorzy zapowiedzieli zmiany infrastruktury na torze. Powstanie nowe wejście, nowa siedziba główna toru oraz strefa kibica, która ma odzwierciedlać standardy F1 oraz być wydajna energetycznie.

Wreszcie bez szykany?

 

Na tę wiadomość może ucieszyć się wielu kibiców Formuły 1. Organizatorzy GP Hiszpanii złożyli do FIA wniosek o przyznanie licencji Grade 1, umożliwiającej rozgrywanie wyścigów Formuły 1 w wersji toru bez szykany pomiędzy zakrętami 13 i 16.

Od 2007 roku Formuła 1 używa tej szykany, znacznie spowalniającej kierowców w ostatnim sektorze i przed wyjściem na prostą. Kierowcy przyznają, że taki układ mocno ogranicza możliwości wyprzedzania.

Jeżeli uda się uzyskać taką homologację, nie będzie to jednak jeszcze oznaczało, że wyścigi F1 będą rozgrywane bez szykany, ale z pewnością ta opcja będzie już formalnie możliwa.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi