KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
skoki 3

Wyskakuję z nowością – przydatną dla blogowych fanów skokówNa dwa wyścigi przed końcem sezonu F1 chcę wprowadzić na blogu pewną nowość – nie wadzącą w dotychczasowej działalności, a być może dla niektórych przydatną. Ma ona związek ze startującym w piątek sezonem skoków narciarskich.

Background

 

Myślę, że nie będę jedynym w szacownym gronie, który może stwierdzić, że śledzi skoki narciarskie dłużej niż Formułę 1. Małyszomania na przełomie tysiącleci sprawiła, że bardzo polubiłem ten sport i przez te ponad 20 lat obejrzałem pewnie ponad 95% konkursów – niezależnie od formy Polaków.

Pisać – w 2008 roku – zacząłem jednak o motorsporcie, który wtedy od paru lat był moją pasją i temu sportowi poświęciłem się w pełni w ostatnich latach. Skoki jednak nadal śledze, stanowią pewien rodzinny rytuał w mojej bardzo mało motorsportowej rodzinie.Wśród naszych skoczków motorsport i F1 również są bardzo popularne. Nie raz np. Jakub Wolny wysyłał mi zdjęcia z ich wypraw na wyścigi. Jest w tych – tak diametralnie różnych sportach – coś, co je łączy.

Skoki i F1 mają taką zaletę, że gdy jedno się kończy, zaczyna się drugie. To sprawia, że nieco wolnego czasu po zakończeniu sezonu F1, będą mógł wykorzystać na podanie Wam absolutnie podstawowej dawki informacji na temat skoków narciarskich.

Moim celem absolutnie nie jest ściąganie tu fanów skoków, nie interesujących się motorsportem, nie chcę też nikomu robić konkurencji. Sam chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, odwiedzam zawsze np. skijumping.pl, którego ekipę bardzo lubię i szanuję.

Chcę jedynie dać Wam – kibicom motorsportu, odwiedzającym regularnie/codziennie bloga, możliwość sprawdzenia kalendarza skoków, godzin rozpoczęcia konkursu, jego wyników i klasyfikacji generalnej. Na nic więcej nie pozwoli czas.Moja decyzja w żaden sposób nie wpłynie na liczbę i jakość tekstów motorsportowych. Tu – co myślę zresztą widzicie – nadal będziemy trzymać wysokie tempo i mojej uwadze nie umknie nic ważnego w związku z pojawianiem się „wyskokowej” nowości.

Być może wielu osobom ta decyzja się nie spodoba, być może ten pomysł nie zyska uznania, ale chcę spróbować.

Do rzeczy

 

Zakładkę poświęconą skokom narciarskim znajdziecie na samej górze strony i nazywa się ona „Skoki”. Znajdziecie w niej datę i godzinę rozpoczęcia najbliższego konkursu, wyniki konkursów, klasyfikację generalną i harmonogramy.Zakładka o takiej samej nazwie znajdzie się również w głównym menu strony. Na samym dole „prawego paska” strony głównej (dół strony na mobile) znajdzie się odliczanie do najbliższego konkursu wraz z jego harmonogramem i programem TV.

Wyniki konkursów nigdy nie będą wpisami głównymi, ale nie wykluczam pojawiania się ich na stronie głównej (na niższych pozycjach). Wszystko będzie zależało od Waszej reakcji na tę nowość.

Miłego kibicowania!Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi