KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

„W najbliższych godzinach” oświadczenie o zmianie szefa FerrariJak informuje Corriere Della Sera, bardzo szybko możemy spodziewać się potwierdzenia odejścia z Ferrari Matti Binotto. Szef ekipy z Maranello miał sam zrezygnować ze swojej funkcji.

Ja informują Daniele Sparisci i Giorgio Terruzzi, Binotto zdecydował się odejść z zespołu w związku z brakiem zaufania ze strony prezydenta Ferrari, Johna Elkanna. Obie strony mają obecnie finalizować warunki rozstania za porozumieniem stron, a oficjalne oświadczenie w tej sprawie ma być podane do publicznej wiadomości „w ciągu najbliższych godzin”.

Dziennikarze powołują się na źródła bliskie Charlesowi Leclercowi, ale już od dawna mówiło się, że władze Ferrari straciły zaufanie do Binotto.Głównymi zarzutami w stosunku do niego były błędy w zarządzaniu zespołem i strategii oraz pogorszenie relacji z kierowcami. Do tego doszedł brak właściwego rozwoju w trakcie sezonu i pogorszenie tempa w porównaniu z Mercedesem.

Wśród potencjalnych następców Binotto dziennikarze wymieniają dyrektora wykonawczego Ferrari, Benedetto Vigna. Wcześniej w tym gronie wymieniano m.in. Frederica Vasseura, szefa Alfa Romeo F1 Team Orlen.

Binotto ma całkowicie pożegnać się z Ferrari. Jest on szefem Ferrari od sezonu 2019, gdy zastąpił Maurizio Arrivabene. Pod jego wodzą Ferrari zdobyło 23 pole position, ale wygrało zaledwie 7 wyścigów. W Maranello Binotto pracuje od 1995 roku. Przez 18 lat pracował w dziale silnikowym, którego w 2013 roku został szefem.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi