KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank
Hungarian Grand Prix 2022

Rossi groził Alonso i Oconowi, że zastąpi ich na GP Abu DhabiZawodnicy z Alpine dwukrotnie zderzyli się na pierwszym okrążeniu wyścigu sprinterskiego o Grand Prix Brazylii, co spowodowało uszkodzenie przedniego skrzydła u Alonso i powstanie dziury w bocznej części bolidu Ocona. W wyniku tych kolizji obydwaj nie zdobyli punktów, plasując się na 16. i 17. miejscu do głównego wyścigu.

Alpine walczyło z McLarenem o czwarte miejsce w mistrzostwach konstruktorów, Rossi powiedział, że pogroził wymianą obu kierowców, jeżeli nie pokażą na torze więcej szacunku dla siebie.

„Powiedziałem kierowcom, że dopóki będą zachowywać się jak dorośli, będę ich traktował jak dorosłych. Więc mogą się ścigać, dopóki zespół nie będzie w gorszej sytuacji, jak to miało miejsce w zeszły weekend” – powiedział Rossi w Abu Dhabi.„Przypomniałem im o naszym kontrakcie i o tym, że mam mnóstwo kierowców, którzy z utęsknieniem czekają, by ścigać się na ich miejscu. A szkoda byłoby zakończyć rok z dwoma innymi kierowcami, nawet jeśli by mnie to dużo kosztować” – dodał szef Alpine.

Po starciu w wyścigu sprinterskim zarówno Alonso, jak i Ocon zdołali zdobyć punkty, mimo że startowali prawie z końca stawki.

„Wzięli na siebie odpowiedzialność i wykonali genialną pracę” – powiedział Rossi. „Tak więc każdemu się to zdarza. Chyba właśnie to czyni tych kierowców niesamowitymi mistrzami. Mają ten instynkt zabójcy i czasem posuwa się on trochę za daleko. To jest również moja rola, aby sprowadzić ich z powrotem na ziemię”.Rossi stwierdził, że zespół nie wydawał poleceń zespołowych swoim kierowcom podczas wyścigu, aby nie powtórzyły się kłopoty z wyścigu sprinterskiego.

„Powiedzieliśmy im, że jeśli będzie potrzeba, to będą musieli wykonywać polecenia, ale nie było żadnych poleceń zespołowych. Mieliśmy dwie różne strategie, nie mogliśmy przewidzieć, która z nich może przynieść lepszy rezultat, ponieważ zależy to od warunków wyścigu. Ale biorąc pod uwagę tempo i okoliczności, powiedzieliśmy im, że jeśli będziemy musieli, to zarządzimy zamianę lub coś w tym stylu, a oni będą musieli się do tego dostosować, co zrobili” – tłumaczył Rossi.

Patryk Kucharski
racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Kanady

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 7 czerwca
godz. 19:30 – FP1
godz. 23:00 – FP2

Sobota, 8 czerwca
godz. 18:30 – FP3
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 9 czerwca
godz. 20:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi