KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Motor Racing - Formula One World Championship - Japanese Grand Prix - Race Day - Suzuka, Japan

Oceny mediów po GP Japonii: Rekord Latifiego, słabe oceny kierowców z podium



To nie był typowy wyścig, nietypowe są również jego oceny. Jakie noty przyznawały media kierowcom po Grand Prix Japonii? Zaskoczeń nie brakuje.

Najlepszą średnią w ocenach mediów uzyskał Max Verstappen, który od 5 z 6 przedstawianych głosowań mediów otrzymał maksymalną notę. Drugim kierowcą, który otrzymywał maksymalne noty był Esteban Ocon. On również uzyskał średnią ponad 9,5.

Duża różnica jest między 2. a 3. kierowcą. Co ciekawe, na podium w głosowaniu mediów znalazł się Sebastian Vettel, a to bardzo rzadka sprawa.

Swój rekord jeżeli chodzi o noty pobił Nicholas Latifi. Kierowca, któremu nierzadko nie udaje się przekroczyć średniej „3”, tym razem dostał aż 8,17 – za sprawą bezbłędnej jazdy i świetnej strategii.



Dopiero na 7. i 8. miejscu znaleźli się kierowcy z podium – Sergio Perez i Charles Leclerc.

Najgorsze noty uzyskiwali Carlos Sainz, Pierre Gasly i – mimo najlepszego czasu wyścigu – Guanyu Zhou.

Największe różnice w notach mieliśmy w przypadku Carlosa Sainza – od 3 do 7,5.



MKierowcaAMuSCrash.netThe Racef1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Max Verstappen1010910101059.09.83
2Esteban Ocon10109.5910957.59.58
3Sebastian Vettel998.597951.58.58
4Nicholas Latifi98788949.08.17
5Fernando Alonso976.58.58746.07.67
6Lewis Hamilton 88788746.07.67
7Sergio Perez 877887.545.57.58
8Charles Leclerc 976.5966.544.07.33
9George Russell 8767.57742.57.08
10Yuki Tsunoda8776.57641.56.92
11Lando Norris77677640.06.67
12Lance Stroll67677740.06.67
13Daniel Ricciardo76676638.06.33
14Mick Schumacher776.55.555.536.56.08
15Kevin Magnussen6656.556.535.05.83
16Valtteri Bottas665.566534.55.75
17Alex Albon66465532.05.33
18Guanyu Zhou653.565530.55.08
19Pierre Gasly6545.54529.54.92
20Carlos Sainz6437.54428.54.75

W klasyfikacji generalnej na pierwszych czterech pozycjach nic się nie zmieniło i nadal pewnie prowadzi Max Verstappen. Na 5. miejsce kosztem Lando Norrisa, wskoczył Fernando Alonso. Pozycjami zamienili się też Perez i Sainz.

Dwa miejsca awansował Sebastian Vettel, a po jednej pozycji tracili Pierre Gasly, Alex Albon, Guanyu Zhou i Lance Stroll.



MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 8.920
2Charles Leclerc8.300
3George Russell7.810
4Lewis Hamilton 7.620
5Fernando Alonso7.571
6Lando Norris7.53-1
7Sergio Perez7.331
8Carlos Sainz7.21-1
9Esteban Ocon7.160
10Valtteri Bottas6.720
11Sebastian Vettel6.632
12Pierre Gasly6.57-1
13Alex Albon6.56-1
14Kevin Magnussen6.260
15Nico Hulkenberg6.252
16Guanyu Zhou6.18-1
17Lance Stroll6.18-1
18Mick Schumacher5.880
19Yuki Tsunoda5.740
20Daniel Ricciardo5.710
21Nicholas Latifi4.300
Nyck de Vries9.75

Co w GP Japonii 2023?



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi