KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Naruszenie tylko proceduralne, ale kara wysoka – Aston Martin również poszedł na ugodęNie tylko Red Bull został dziś ukarany przez FIA za naruszenia przepisów dotyczących limitów budżetowych w sezonie 2021. Słoną grzywnę będzie musiał również zapłacić Aston Martin.

Na początku października FIA ogłosiła, że tylko jeden zespół przekroczył limity budżetowe w sezonie 2021, ale trzy ekipy dopuściły się naruszeń przepisów. Williams, który złożył dokumenty po terminie, dostał karę już w pierwszej połowie roku – $25 tys.

Naruszeń proceduralnych – bez przekroczenia kwoty budżetu – dopuścił się Aston Martin. Ekipa miała nieprawidłowo wyłączyć lud dopasować koszty związane z budową nowej siedziby, tworzeniem symulatora oraz opłatami za tunel aerodynamiczny. Nieprawidłowo zaksięgowano również zwolnienia podatkowe i bonusy. Inaczej niż FIA Aston Martin interpretował przepisy dotyczące komponentów kupowanych u innych ekip, zużytych części, cateringu, kosztów biurek i krzeseł, usług dla sponsorów i zewnętrznego personelu.Za te wszystkie przewinienia Astonowi Martinowi wymierzono karę w wysokości $450 tys. Zespół również zgodził się na podpisanie ugody, dzięki czemu kwota jest mniejsza. Kara ta nie podlega pod limity budżetowe, a zatem nie jest dopisywana do wykorzystanego budżetu za którykolwiek sezon.

Na zapłacenie kary Aston Martin ma teraz 30 dni. Pieniądze te nie są wliczane do limitów budżetowych.

Przypomnę, że o godz. 16:00 ogłoszona została kara dla Red Bulla za przekroczenie limitów budżetowych. Piszę o tym tutaj.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi