KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank
2022 Hungary Grand Prix, Thursday - Jiri Krenek

Kolczyk Hamiltona – Mercedes ukarany, Lewis nieSędziowie podjęli decyzję w sprawie wykroczenia, jakiego dopuścił się Lewis Hamilton w 3. treningu przed GP Singapuru. Uznali oni, że było ono uzasadnione. Sporą kwotę do kasy FIA będzie musiał wpłacić jednak Mercedes.

Hamilton został wezwany do sędziów po 3. treningu, w którym miał w swoim nosie kolczyk – wbrew przepisom FIA dotyczącym ubioru kierowców. Dyskusja o tym zapisie trwa od początku sezonu, gdy nowy dyrektor wyścigowy F1, Niels Wittich przypomniał kierowcom przepisy dotyczące zakazu jazdy w biżuterii.

Zakaz ten dotyka przede wszystkim Lewisa Hamiltona, który twierdził, że nie wyjmie „wspawanego” w swój nos kolczyka. Po zawieszeniu przepisu na 2 miesiące, Hamilton ostatecznie wyjmuje kolczyk przed wejściem do auta.Taka praktyka spowodowała jednak wdanie się infekcji i Hamilton – za radą lekarza – nie wyjął kolczyka na 3. trening przed GP Singapuru. Po sesji Hamilton oraz Mercedes zostali wezwani do sędziów za to naruszenie.

Sędziowie uznali, że Hamilton miał medyczne podstawy do zostawienia kolczyka, udokumentowane zaświadczeniem lekarskim. W związku z tym kierowca nie otrzymał kary.

Sędziowie uznali jednak winę Mercedesa, który w deklaracji zgosił, że Hamilton będzie miał wyjęty kolczyk w bolidzie w trakcie tego weekendu i nie zmieniono tego przed 3. treningiem. Za to przewinienie ekipie z Brackley wymierzono karę €25 tys.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi