KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Testy F1 w Bahrajnie

Harmonogram, transmisje, składy

blank

2. wyścig FRECA w Barcelonie – walczą Biliński i Wiśnicki, ale też inni [Stream]Trwa ciekawa motorsportowa niedziela – również z udziałem Polaków. Są pierwsze sukcesy, czekamy na kolejne, również w serii FRECA. Obejrzyjcie ich wyścigi!

FRECA

 

Kwalifikacje w sobotę rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, z powodu mgły, która utrzymywała się nad torem. Mimo warunków. Roman Biliński poradził sobie przyzwoicie i zajął 12. miejsce.

Niestety, pierwszy wyścig nie był udany dla polskiego zawodnika – na starcie wyścigu popełnił błąd i spadł aż o 12 miejsc, finalnie kończąc zmagania na P21 (P10 jako rookie).„To był mój błąd. W 3. zakręcie pojechałem trochę za szeroko w lewo, wpadłem na brudną stronę toru. Taki niby niewielki błąd, ale kosztował mnie aż 12 pozycji” – powiedział Roman Biliński.

Pytany o nastawienie na drugi wyścig dodał: „Mieliśmy w sobotę dobre kwalifikacje. Niestety wyścig poszedł już gorzej. Popełniłem kilka błędów, ale wiem, że tych samych błędów nie popełnię na pewno dziś. Uczę się na błędach. I z takim nastawieniem idę na dzisiejszy wyścig”.

Piotr Wiśnicki był wczoraj 28. (15. w Rookie).

Drugi wyścig startuje o godz. 16:25. Biliński startuje z 19. miejsca, a Wiśnicki z 31. pozycji w gronie 35 kierowców. Live timing znajdzicie tutaj, a wyścig obejrzycie poniżej:Clio Cup

 

O 16:55 rusza 2. wyścig Renault Clio Cup na Paul Ricard. Jerzy Spinkiewicz startuje z 6. miejsca.

A z innych serii mamy dobre wieści – Karol Basz i Marcin Jedliński mistrzami GT Open.ELMS

 

Trwa też wyścig ELMS na Portimao i świetnie póki co idzie ekipie Inter Europol Competition.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Australii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 marca
godz. 08:55 – Trening F3
godz. 12:30 – FP1 F1
godz. 14:00 – Kwalifikacje F3
godz. 16:00 FP2 F1

Sobota, 4 marca
godz. 10:15 – 1. wyścig F3
godz. 12:30 – FP3 F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 5 marca
godz. 09:50 – 2. wyścig F3
godz. 16:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

6h Portimao

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi