KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Próbowali wszystkiego – Prema Orlen Team podsumowuje 6h FujiŻaden z kierowców Premy Orlen Team nie jest zadowolony z wyniki osiągniętego przez zespół w 6h Fuji. Robert Kubica, Louis Deletraz oraz Lorenzo Colombo podkreślali brak tempa swojego samochodu.

Prema Orlen Team w 6-godzinnym wyścigu na torze Fuji zajęła 6. miejsce, choć po stincie Louisa Deletraza zajmowali 3. miejsce. Potem jednak brakło tempa, a zmiana strategii nie opłaciła się.

Robert Kubica jechał jako trzeci i uzyskał niemal identyczny wynik na jednym okrążeniu co Deletraz.

„Nie jest to weekend na jaki liczyliśmy. Z perspektywy wyścigu, podjęliśmy dobre decyzje strategiczne, nie popełniliśmy żadnych błędów. Po prostu nie mieliśmy tempa. Cuda nie zdarzają się w jedną noc i przez cały weekend brakowało nam przyczepności. W żadnym momencie nie byliśmy naprawdę konkurencyjni i musieliśmy bardzo naciskać. Nawet w ostatniej godzinie wyścigu, kiedy przyczepność się poprawiła, samochód nie był konkurencyjny. Musimy usiąść i pomyśleć o tym, spróbować zrozumieć, co się stało i wrócić silniejszymi w Bahrajnie” – skomentował Robert Kubica.Deletraz świetnie zaczął ten wyścig, a potem kończył jazdę Premy. Były to dwie odsłony jeżeli chodzi o tempo.

„Mieliśmy tu kłopoty już od 1. treningu i wyraźnie byliśmy za WRT, JOTĄ i United. Pracowaliśmy ciężko, ale wyglądało na to, że to nie jest nasz weekend. Start był świetny, nadrobiłem kilka miejsc, ale potem wyścig się uspokoił i chodziło przede wszystkim o tempo, a tego nie mieliśmy. Próbowaliśmy wymyślić coś ze strategią, ale było ciężko, a na koniec dojechaliśmy na 6. miejscu. Wrócimy mocniejsi w Bahrajnie” – stwierdził Louis Deletraz.

Jako drugi jechał Lorenzo Colombo i już na jego stincie zaczęły się duże problemy z tempem.

„Przyjeżdżając tu do Japonii, mieliśmy problemy już od piątku. Próbowaliśmy wszystkiego by poprawić samochód, ale inne ekipy też się poprawiały i nie mogliśmy zmniejszyć różnicy. Kiedy przyjeżdża się na wyścig z tak zbitą stawką, trudno jest się w niej przebić jeżeli brakuje ci tempa. Biorąc pod uwagę strategię w pierwszej części wyścigu, byliśmy bardzo konkurencyjni i lepsi niż inni jeżeli chodzi o zużycie paliwa. Robert i Louis próbowali cisnąć mocniej i wdrożyliśmy nową strategię by zyskać nad rywalami, ale to nie opłaciło się. Mamy 6. miejsce i będziemy próbować znowu podczas rundy w Bahrajnie” – dodał Louis Deletraz.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi