KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Plotki potwierdzone – mistrz F2 idzie do AstonaTo zarówno dobra, jak i zła wiadomość dla Felipe Drugovicha, obecnego mistrza Formuły 2. Podpisał on umowę na bycie kierowcą rozwojowym w Astonie Martinie.

Drugovich w ten weekend zapewnił sobie mistrzostwo Formuły 2. To był 3. sezon 22-latka w tej serii. W poprzednich zajmował 8. i 9. miejsca. Karierę w single seaterach zaczął od 12. miejsca w niemieckiej F4, w której rok później był 3. W sezonie 2018 wygrał MRF Challenge Formula 2000, Euroformulę Open oraz Hiszpańską Formułę 3. W Formule 3 FIA był 16, w sezonie 2019.

Już na Spa mówiło się, że podpisał on umowę z Astonem Martinem i będzie kierowcą rezerwowym zespołu. Te plotki teraz się potwierdziły, a Aston potwierdził Brazylijczyka jako pierwszego członka swojego programu rozwojowego.

Drugovich już teraz zacznie pracę z zespołem, a w Abu Dhabi pojedzie w pierwszym treningu na Yas Marina Circuit. Weźmie też udział w testach dla młodych kierowców. W sezonie 2023 będzie uczestniczył w wybranych wyścigach jako członek zespołu oraz zaliczy sesje testowe autem z 2021 roku.„Zostanie członkiem AMF1 Driver Development Programme jest fantastyczną okazją dla mnie i dodaje wyjątkowości sezonowi 2022. Wygranie tytułu w F2 od dawna jest najlepszą platformą do rozpoczęcia kariery w F1 i widzę moją rolę w AMF1 jako dającą mi narzędzia do zrobienia kolejnego ważnego kroku. Dla mnie sezon 2023 będzie poświęcony na naukę. Będę pracował z zespołem, ale moim priorytetem jest nauka i rozwój jako kierowca. Wierzę, że da mi to szansę na zostanie kierowcą F1 w przyszłości” – mówi Drugovich.

„Jestem bardzo dumny, że zainaugurowaliśmy AMF1 Driver Development Programme. Jestem ogromnym zwolennikiem nagradzania młodych talentów i to jest fantastyczny sposób by pomóc im zrobić kolejny krok. Oglądaliśmy i docenialiśmy talent Felipe w Formule 2 w tym roku i dążymy do wyposażenia do w umiejętności i doświadczenie by był w stanie uczynić postęp w swojej karierze” – komentuje Lawrence Stroll.

Z jednej strony Drugovich dostaje możliwość pracy z zespołem Formuły 1 i zapewne jazdy podczas testów i treningów, ale z drugiej trafia do zespołu, w którym nie ma szans na jazdę przez minimum 2 najbliższe sezony.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi