KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

2022 Dutch Grand Prix, Saturday - Wolfgang Wilhelm

Oceny mediów po GP Holandii – tylko jeden kierowca z maksymalnymi notami



Ocenić postawę niektórych kierowców w tym wyścigu było naprawdę trudno. Jakie noty przyznały media zawodnikom?

Media najwyżej oceniły postawę Maxa Verstappena. Za GP Belgii dostał on 6 maksymalnych not, tym razem „tylko” 4 i był jedynym kierowcą, który otrzymał od kogokolwiek idealną notę.

Na bardzo podobnym poziomie oceniono Lewisa Hamiltona, Fernando Alonso i George Russella.

Najniższe noty zebrali Kevin Magnussen, Daniel Ricciardo i Nicholas Latifi.

Największe różnice w notach występowały u Estebana Ocona, który dostawał od 5 do 8,5 do 10-stopniowej skali.



MKierowcaAMuSCrash.netThe Racef1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Max Verstappen101099.5101058.59.75
2Lewis Hamilton 898.599952.58.75
3Fernando Alonso989.58.588.551.58.58
4George Russell 987.599951.58.58
5Charles Leclerc 9878.58848.58.08
6Lance Stroll887.589747.57.92
7Lando Norris88888747.07.83
8Alex Albon777.57.57743.07.17
9Esteban Ocon7758.587.543.07.17
10Mick Schumacher7786.576.542.07.00
11Carlos Sainz76686740.06.67
12Yuki Tsunoda667.57.57539.06.50
13Pierre Gasly76676638.06.33
14Guanyu Zhou666.566636.56.08
15Sergio Perez 77574636.06.00
16Valtteri Bottas5665.55633.55.58
17Sebastian Vettel6544.54629.54.92
18Kevin Magnussen4524.53523.53.92
19Daniel Ricciardo3423.54420.53.42
20Nicholas Latifi142.534418.53.08

W klasyfikacji generalnej notowań mediów nie zaszły duże zmiany i nadal wyraźnym liderem jest Max Verstappen. Dwa miejsca zyskał Pierre Gasly, a jedno Mick Schumacher, który wyprzedził Yukiego Tsunodę.



MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 9.020
2Charles Leclerc8.330
3George Russell8.070
4Lewis Hamilton 7.770
5Fernando Alonso7.570
6Lando Norris7.480
7Carlos Sainz7.310
8Sergio Perez7.270
9Esteban Ocon7.160
10Valtteri Bottas6.880
11Alex Albon6.800
12Pierre Gasly6.532
13Sebastian Vettel6.49-1
14Kevin Magnussen6.43-1
15Nico Hulkenberg6.250
16Guanyu Zhou6.200
17Lance Stroll6.090
18Mick Schumacher5.791
19Yuki Tsunoda5.79-1
20Daniel Ricciardo5.490
21Nicholas Latifi4.280



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi