KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Znakomity występ Macieja Gładysza w 2. rundzie WSK Euro Series na torze we włoskim Sarno koło NeapoluMłody polski kierowca zakończył wczorajszy wyścig finałowy na najwyższym stopniu podium, startując z pole position. Niesamowity wynik, który zamyka bardzo mocny weekend dla Macieja i jego zespołu Ricky Flynn Motorsport (RFM) i One Engines.

Maciej wystartował w klasie OKJ liczącej 83 zawodników z 37 Krajów świata. W piątkowej sesji kwalifikacyjnej uzyskał drugi czas w swojej grupie a czwarty w klasyfikacji generalnej z minimalną stratą 0,057s do zwycięzcy. Dało mu to świetne miejsce do startu w piątkowo-sobotnich wyścigach kwalifikacyjnych, w których zawodnik RFM odniósł dwa zwycięstwa, raz był drugi, raz trzeci i raz siódmy.

Dzięki tym doskonałym pozycjom w wyścigach kwalifikacyjnych, zdobył bardzo zasłużone pole position do niedzielnego półfinałowego wyścigu, który pewnie wygrał w kategorii OK Junior. Zwycięstwo zapewniło Maciejowi pierwsze pole startowe do wyścigu finałowego, do którego zakwalifikowanych zostało 36 najlepszych zawodników.Maciej wykorzystał doskonale start z P1, tworząc dominującą przewagę, utrzymaną do ostatniego okrążenia wyścigu, pewnie wygrywając całe zawody. Przy okazji uzyskując najlepszy czas okrążenia wyścigu.

Był to bardzo pozytywny wynik dla młodego kierowcy z Tarnowa, który we wrześniu wróci na tor w Sarno, gdzie wystartuje w Kartingowych Mistrzostwach Świata. Teraz przyszedł czas dla Macieja i Jego zespołu na zasłużoną letnią przerwę wakacyjną przed powrotem na tor wyścigowy, końcem Sierpnia.

„To był bardzo trudny i wymagający weekend. Bardzo się cieszę że wszystko ułożyło się po mojej myśli, ciężko pracowałem, byłem skoncentrowany co dało mi zwycięstwo w całych zawodach.

Wielkie podziękowania dla mojego zespołu Ricky Flynn Motorsport, One Engines, za wsparcie i świetnie przygotowany sprzęt, mojego mechanika Adama, sponsorów, rodziny i wszystkich którzy trzymali za mnie kciuki!” – powiedział Maciej.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi