Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

BMW Hypercar 2024

Porsche kupuje połowę Red Bulla, BMW ogłasza Hypercara – z WRTKolejny producent ogłasza swoje wejście do najwyższej kategorii Długodystansowych Mistrzostw Świata. BMW zamierza przygotować nowe auto przy pomocy dobrze znanego Robertowi Kubicy WRT. Na inne ogłoszenia czekamy z obozu Porsche, choć wiele już wiemy.

BMW z WRT

 

Pod koniec lipca BMW ogłosiło, że wraca do Długodystansowych Mistrzostw Świata, w tym oczywiście do 24h Le Mans. Producent przygotuje Hypercara na sezon 2024, ale wcześniej auto zadebiutuje w IMSA.2 sierpnia dowiedzieliśmy się, że program BMW w WEC będzie rywalizowany przy udziale WRT, a zatem belgijskiego zespołu Vincenta Vossa, w którym w 2021 roku Robert Kubica wygrał European Le Mans Series.

WRT przygotowywało się do wejścia wspólnie z Audi w program LMDh, jednak niemiecki producent wycofał się z tego przedsięwzięcia, zostawiając WRT na lodzie.

Teraz WRT będzie intensywnie pracowało nad BMW M Hybrid V8 już od przyszłego roku.

50% Porsche

 

Bardzo ciekawe wieści w sprawie współpracy Red Bulla z Porsche płyną z… Maroka. Jak wiadomo nieoficjalnie, Porsche będzie dostarczało Red Bullowi silniki od 2026 roku. Współpraca nie została jeszcze ogłoszona oficjalnie, ale już poznajemy jej szczegóły.Jak się okazuje, Porsche kupi 50% w Red Bull Technologies, odpowiadającej za program Red Bulla w Formule 1. Sprawa wyszła przypadkiem za sprawą ogłoszenia marokańskich władz o wyrażeniu zgody na przejęcie udziałów przez Porsche.

Zgodnie z przepisami unijnymi, w przypadku połączenia dwóch tak dużych podmiotów, działających w UE, wymagana jest zgoda przynajmniej 20 krajów spoza Unii dotycząca przepisów antymonopolowych.

Wniosek do marokańskich władz został złożony 8 lipca i dotyczy aż 10-letniego partnerstwa z Red Bullem.

Porsche i Red Bull nadal czekają z oficjalnym ogłoszeniem swojej współpracy.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi