KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

large-2022 Hungarian Grand Prix - Sunday (1)

Oceny mediów za GP Węgier zgodne z podium



Tym razem trudno o duże kontrowersje w ocenach mediów po GP Węgier, choć kilku zawodników z pewnością nie będzie zadowolonych ze swoich not.

Najwyżej ocenionym kierowcą GP Węgier został Max Verstappen. Oprócz niego tylko Lewis Hamilton otrzymał maksymalną notę od któregokolwiek portalu. Lewis również dostał bardzo wysokie noty.

Średnią ponad 8 uzyskali też George Russell, Charles Leclerc oraz Lando Norris. Najgorzej oceniono Yukiego Tsunodę. Największe różnice w ocenach występowały w przypadku Nicholasa Latifiego.



MKierowcaAMuSCrash.netThe Racef1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Max Verstappen101099.599.557.09.50
2Lewis Hamilton 9109.5999.556.09.33
3George Russell 99898952.08.67
4Charles Leclerc 997888.549.58.25
5Lando Norris89888849.08.17
6Carlos Sainz8878.587.547.07.83
7Fernando Alonso887.5877.546.07.67
8Esteban Ocon787.57.57744.07.33
9Lance Stroll7866.577.542.07.00
10Sebastian Vettel775.56.577.540.56.75
11Pierre Gasly67776740.06.67
12Valtteri Bottas776.5676.540.06.67
13Sergio Perez 675.577739.56.58
14Guanyu Zhou666.56.566.537.56.25
15Mick Schumacher66566736.06.00
16Kevin Magnussen66665635.05.83
17Alex Albon6755.55634.55.75
18Daniel Ricciardo554.56.555.531.55.25
19Nicholas Latifi65365530.05.00
20Yuki Tsunoda452.554424.54.08

W klasyfikacji generalnej nadal liderem jest Max Verstappen, a jedyną zmianą w pierwszej 10-tce jest zamiana pozycji pomiędzy Fernando Alonso a Sergio Perezem – to Hiszpan jest teraz na 6. miejscu.

W końcówce tabeli Yukiego Tsunodę wyprzedził Lance Stroll, a Mick Schumacher jest przed Danielem Ricciardo.



MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen 8.890
2Charles Leclerc8.450
3George Russell8.050
4Lewis Hamilton 7.940
5Lando Norris7.530
6Fernando Alonso7.441
7Sergio Perez7.38-1
8Carlos Sainz7.320
9Valtteri Bottas7.080
10Esteban Ocon7.010
11Kevin Magnussen6.720
12Alex Albon6.600
13Sebastian Vettel6.520
14Pierre Gasly6.420
15Nico Hulkenberg6.250
16Guanyu Zhou6.210
17Lance Stroll5.901
18Yuki Tsunoda5.74-1
19Mick Schumacher5.711
20Daniel Ricciardo5.67-1
21Nicholas Latifi4.440



Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi