Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

2021 Abu Dhabi Grand Prix, Friday - Sebastian Kawka

„Kubica miał wszystko by osiągać wielkie rzeczy”W bardzo ciekawej rozmowie z Przeglądem Sportowym szef Mercedesa w F1, Toto Wolff mówi o Robercie Kubicy, Lewisie Hamiltonie i swoich „polskich” cechach.

Toto Wolff to jedna z najważniejszych postaci w Formule 1. Jest szefem Mercedesa od 2013 roku. Wcześniej był szefem Williamsa, a przez wiele lat jego współwłaścicielem. W latach 90-tych zaliczył nieco startów wyścigowych, a następnie zajął się inwestowaniem. Zdobyty kapitał inwestował w motorsporcie.

Austriak, którego matka pochodziła z Częstochowy, dobrze mówi po polsku i właśnie w takim języku udzielał wywiadu Aldonie Marciniak z Przeglądu Sportowego. Jakie „polskie cechy” zauważa on u siebie?„Odporność. Determinacja. Przedsiębiorczość. Mam nadzieję, że poczucie humoru! Umiejętność załatwiania spraw. Jeszcze jedno… Jak to się mówi? Trzeba być dobrym człowiekiem, ale czasami dawać „kopniaki” – mówi Wolff.

Ale nie tylko Wolff w Mercedesie daje „kopniaki”. To samo szef ekipy mówi o pracy z Lewisem Hamiltonem.

„Właściwie on zachowuje się fantastycznie, wspierając zespół w dążeniach do poprawy. W piątek przed Grand Prix Węgier mieliśmy trudny dzień, a na odprawie z inżynierami to właśnie Lewis był najspokojniejszym, najbardziej zmotywowanym człowiekiem. To naprawdę dobre. Oczywiście Lewis często daje „kopniaki”. Nie możesz zostać mistrzem świata, jeśli czasami nie dajesz „kopniaki” – zaznacza szef Mercedesa.

W rozmowie nie mogło zabraknąć pytania o Roberta Kubicę, którego Wolff dobrze zna i któremu proponował w przeszłości starty i testy.„Myślę, że Robert miał wszystkie składniki niezbędne do osiągnięcia wielkich rzeczy, ale wydarzył się wypadek. Po prostu jest, jak jest. Przeznaczenie. On poszedł do przodu, zostawił to za sobą. To właśnie wyścigi są czymś, co on rozumie” – mówi Wolff.

„Podejmuje dobre decyzje, jeśli chodzi o niego i starty w wyścigach. Wie, co ma robić, żeby być szczęśliwym. Jest dorosły, sam podejmuje swoje decyzje. A ostatecznie — chrzanić to, kogo obchodzi, co mówią inni? Zawsze wysoko go ceniłem, od kiedy zobaczyłem go po raz pierwszy w akcji w sezonie 2001, w Formule Renault na Red Bull Ringu. Rozbił się na pierwszym okrążeniu, ale zdobył pole position. Zawsze był świetnym facetem” – dodaje Austriak.

Całą, rozmowę przeczytacie tutaj.

Źródło: Przegląd SportowyPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi