Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 Grand Prix of Miami

Domenicali sugeruje 24 wyścigi w sezonie 2023Ani razu nie udało się jeszcze rozegrać w sezonie Formuły 1 sezonu liczącego więcej niż 22 rundy, mimo że dwukrotnie były takie zamiary. Czy w przyszłym roku seria osiągnie maksymalną liczbę rund z godnie z obowiązującymi przepisami?

Zarówno na sezon 2021 jak i 2022 Formuła 1 ogłaszała kalendarze składające się z 23 rund. W 2021 nie udało się rozegrać aż takiej liczby ze względu na pandemię, w obecnym roku z kalendarza wyrzucone zostało GP Rosji.

Na przyszły rok seria planuje rozegranie 24 wyścigów – to maksymalna liczba uzgodniona z zespołami na mocy obowiązującego Concorde Agreement i limitów budżetowych. Zasugerował to szef F1, Stefano Domenicali.

„Chcielibyśmy utrzymać obecną wydajność naszego kalendarza, który będzie rozciągnięty od marca do listopada” – mówi Włoch. Poprzednie doniesienia mówiły, że sezon ma skończyć się w połowie grudnia.Przypomnę, że wcześniej Formuła 1, FIA i zespoły uzgodniły wprowadzenie zmian w kalendarzu, mających rozłożyć wyścigi według geograficznego klucza, co ma zaoszczędzić czas i koszty transportu.

„Zapotrzebowanie jest bardzo, bardzo wysokie. Nie możemy powiedzieć nic więcej ponieważ finalizujemy szczegóły, ale oczywiście spodziewamy się kilku wyścigów więcej niż w tym roku, ale oczywiście mniej niż 25” – mówi Domenicali.

W przyszłym roku w F1 ma zadebiutować GP Las Vegas, a wrócić do niego ma GP Chin, choć to drugie nie jest jeszcze pewne ze względu na obowiązujące tam restrykcje.

Źródło: racefans.netPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Japonii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Bahrajnu WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 30 września
godz. 12:00 – 13:00 – 1. trening
godz. 15:00 – 16:00 – 2. trening

Sobota, 1 października
godz. 12:00 – 13:00 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 2 października
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi