Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI    MUNDIAL

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    MUNDIAL

MENU:

Bottas Paul Ricard 2022

Bottas cieszy się „najprzyjemniejszym sezonem w karierze”Po raz pierwszy na wieloletnim kontrakcie, po raz pierwszy bez ogromnej presji, po raz pierwszy z mało wymagającym rywalem i wreszcie luźniejszym podejściem zespołu. Valtteri ma powody do zadowolenia w tym roku.

Choć Valtteri Bottas nie został jeszcze potwierdzony na kolejny sezon w Alfie Romeo to pewne jest, że ma wieloletnią umowę z zespołem z Hinwil.

„To właściwie pierwszy raz w mojej karierze, ponieważ nawet w Williamsie, zawsze miałem umowy roczne. Po raz pierwszy nie musiałem się stresować i odpowiadać na pytania, które dostają kierowcy bez kontraktu. To będzie przyjemne” – mówi Valtteri dla motorsport.com.

Fin mówi, że dzięki temu był w stanie w pełni skupić się na swojej pracy, miał więcej swobody i mógł cieszyć się ściganiem w Formule 1.„Ten sezon jest prawdopodobnie najprzyjemniejszym w mojej karierze dotychczas. OK, może nie zawsze pamiętam wszystkie rzeczy, ale teraz naprawdę czuję, że cieszę się F1 bardziej niż kiedykolwiek” – zaznacza Bottas.

„Jeżeli chodzi o ściganie, jest wiele frajdy, szczególnie w środku stawki. Są też różnorodne strategie. Jedną decyzją możesz zyskać wiele miejsc. To zupełnie inne wyścigi. W przeszłości w Mercedesie normalnym było, że jest jeden zespół, z którym walczymy więc skupialiśmy się na tych dwóch samochodach. Teraz potrafię mieć 6 samochodów wokół mnie i musimy być ich świadomi. To przyjemne” – dodaje Valtteri.

Zmiana nastąpiła też w podejściu zespołu. Bottasowi środowisko pracy wydało się „dość młode” i trochę „bardziej zrelaksowane” niż w Mercedesie, w którym zazwyczaj chodziło o walkę o mistrzostwo.„Oczywiście, kiedy pracuję, pracuję ciężko, ale kiedy jestem poza pracą, mogę robić cokolwiek chcę. To bardzo dobry balans, którego potrzeba” – mówi Bottas.

Odnosił się on tu również do swojego wypoczynku i zdjęć publikowanych z niego w social mediach, również słynnego wypoczynku w górach gdy pływał nago w rzece. Odbitki tego zdjęcia, nazwanego „Bott-ass” zostały sprzedane za $50 tys. Jak mówi Valtteri, za czasów jego jazdy w Mercedesie opublikowanie takiego zdjęcia nie byłoby możliwe.

Źródło: Autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi