KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogram GP Australii

Program TV

blank

Wyniki GP Australii

na fejsa (52)

Zwycięstwa i wysokie pozycje Polaków w motorsportowych seriach, znów genialny Przyrowski

Mamy powody do radości po minionym weekendzie w motorsportowych seriach. Zobaczcie, którzy nasi rodacy radzili sobie świetnie. Znów bardzo dobre wieści płyną z kartingu.

WRC

W Rajdzie Estonii mieliśmy dwie polskie załogi. Dobrze spisali się Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak, którzy zajęli 5. miejsce w WRC2 (12. miejsce w klasyfikacji generalnej). Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 15. miejsce (31. w generalce). O występie Miko przeczytacie tutaj.

W klasyfikacji generalnej WRC2 Kajetanowicza wyprzedził Andreas Mikkelsen.

100D. CHWIST0

Cały rajd wygrał Kalle Rovanpera, który ma już ogromną przewagę w klasyfikacji generalnej.

Ciekawie w Poznaniu

Prawie 120 kierowców wzięło udział w 5. i 6. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski 318 IS Cup PL, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Work Stuff Super S Cup, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Unitel MX-5 Cup Poland, 5. i 6. rundzie Mistrzostw Polski Trofeo di Serie Cup, 3. rundzie Mistrzostw Polski Endurance oraz 5. i 6. rundzie Haigo ADAC Historic Cup, rozegranych na Torze Poznań.

Pełną relację z tych wyścigów przeczytacie tutaj.

Mistrzostwa Włoch GT Endurance

Na Mugello jechał Karol Basz, który poprowadził Lamborghini Huracan GT3 Evo zespołu VSR. Jego partnerami zespołowymi byli Benjamin Hites oraz Mattia Michelotto. Łącznie w stawce mieliśmy 24 kierowców.

Basz wraz z kolegami wygrali kwalifikacje, a następnie zajęli 2. miejsce w wyścigu.

GTC Series

Na Lausitzring Robin Rogalski jechał Audi R8 LMS GT3. W kwalifikacjach GT60 zajął on 3. miejsce, a w kwalifikacjach Sprintu był 2.

Robin wygrał 1. wyścig Sprinterski w gronie 22 aut, a w drugim był 4. Niestety, nie udało mu się ukończyć wyścigu Endurance.

Clio Cup Europe

Na Mugello w barwach polskiego UNIQ Racing jechał Jerzy Spinkiewicz. W pierwszym w gronie 43 aut zajął 4. miejsce (2. w Challenger), a w drugim był 36. (15. w Challenger). W tym drugim wyścigu Polak został uderzony przez rywala w ostatnim zakręcie, gdy był na 7. miejscu.

Ford Fiesta Sprint Cup NL

Na torze Spa mieliśmy 3 Polaków w gronie 10 kierowców. W każdym z dwóch wyścigów mieliśmy Polaka na podium:
– Alan Czyż: P7 i P3
– Aleksander Olejniczak: P1 i DNF
– Filip Zagórski: P11 i P7

Mazd Mx-5 Cup

Także na Spa, w gronie 15 kierowców, mieliśmy Filipa Wójtowicza. Polak w pierwszym wyścigu był 3, a drugi wygrał.

Moto2 European Championship

W gronie 33 motocykli Piotr Biesiekirski zajął 6. oraz 7. miejsca.

WSK Euro Series

Na torze Circuito South Garda Karting w Lonato odbyła się pierwsze runda WSK Euro Series. I znów rewelacyjnie spisał się świeżo upieczony wicemistrz Europy, Jan Przyrowski, który wygrał w Klasyfikacji OK-Junior.