KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank

Wyniki GP Australii

Motor Racing - Formula One World Championship - British Grand Prix - Qualifying Day - Silverstone, England

Russell o zbyt długim czasie w Williamsie i świetnej negocjatorce ClaireNa angaż w Mercedesie czekał jak na wybawienie, ale nie przyszło ono szybko, również za sprawą „żelaznego” kontraktu w Williamsie. O swoim czasie w Grove George Russell opowiedział w podcaście Beyond the Grid.

George Russell podpisał kontrakt na starty w Williamsie w środku sezonu 2018, będąc liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2.

„Kiedy podpisywałem kontrakt z Williamsem w 2018 i wtedy był to zespół, który przez 3 poprzednie sezony zdobywał podia i kończył na 3, 5. i 5. miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Potem mieli bardzo zły sezon 2018, w którym byli na ostatnim miejscu” – wspomina Russell.

„Myśleliśmy, że jest to zespół, który może się z tego podnieść i wrócić w rejony 3 – 5 miejsca. Zgodziliśmy się zatem, że 3 lata to dobra perspektywa by walczyć podczas niej o punkty, może jakieś podia” – dodaje Anglik.Okazały się to jednak złudne założenia. Williams w 2019 roku zaliczył swój najgorszy sezon w ówczesnej historii, zajmując ostatnie miejsce w klasyfikacji generalnej konstruktorów. Robert Kubica wywalczył jedyny punkt dla zespołu, a głównym problemem zespołu był brak części i opóźnienia produkcyjne.

Jeszcze gorszym okazał się sezon 2020 bo choć tempo ekipy było lepsze, to Russellowi i Nicholasowi Latifiemu nie udało się zdobyć żadnego punktu. Anglik był cztery razy 11.

Nieco lepiej było w sezonie 2021. Russell zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej, zdobywając 16 punktów w tym dyskusyjne podium na Spa. Latifi zdobył 7 punktów.

Russell wie, że spędził w Grove za dużo czasu, jednak ze względów kontraktowych nie miał wyboru.„Z perspektywy, trzy lata jeżdżenia na własny rachunek z tyłu stawki to było za długo, ale niestety Claire wykonała całkiem dobrą robotę podczas negocjacji kontraktowych i nie miałem drogi ucieczki” – mówi Russell.

Anglik zdaje sobie jednak sprawę, że dołączenie do Mercedesa w 2020 roku byłoby niesamowicie trudne, biorąc pod uwagę podporządkowanie samochodu Lewisowi Hamiltonowi, który był zdeterminowany by wyrównać rekordowe osiągnięcie 7 tytułów mistrza świata.

„Przejście do Mercedesa w ubiegłym roku czy nawet w 2020 byłoby niesamowicie trudne ponieważ rywalizowałbym przeciwko Lewisowi, gdy samochód był od wielu lat rozwijany tak, by pasował jego stylowi jazdy. Był jak jego dziecko” – mówi Russell.

“Teraz każdy miał świeżą kartę papieru do zapisania, każdy zaczynał od zera i to prawdopodobnie był właściwy czas” – dodaje zawodnik Mercedesa.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi