KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

(Też?) mi się to nie podobaNajpierw czekasz na otwarcie sprzedaży biletów. Potem gorączkowo kupujesz jakiekolwiek miejsca, bo przecież rozchodzą się w kilka godzin, następnie nie możesz doczekać się samego wyścigu, a w nim pierwszego okrążenia. I co widzisz? Nic.

Zabawa

 

Dobra atmosfera na trybunach jest bardzo ważna, byle nie przeszkadzała innym oglądającym i nie stwarzała zagrożenia. A na Red Bull Ring bywały z tym problemy i nie mowa tu oczywiście o incydentach związanych z obrażaniem innych kibiców.

Piłkę nożną lubię, a na meczach bywam dość często. Nigdy nie przepadałem za „pirotechniką” na stadionach. Nie jest to dla mnie atrakcyjny element, choć mogę zrozumieć tych, którym się to podoba. Przepisy są jednak przepisami i skoro jest ich zakaz, powinno się go respektować.Race w motorsporcie nie są niczym nowym i wielokrotnie mieliśmy z nimi do czynienia choćby w Moto GP. Z tego co jednak pamiętam, pojawiały się one raczej po zakończeniu wyścigów – zazwyczaj w sektorze Valentino Rossiego.

Podczas ubiegłotygodniowego Grand Prix Austrii ciemno-pomarańczowe race zostały odpalone tuż po starcie, ograniczając widoczność osobom na trybunach i przed telewizorami. Sami kierowcy mówili, że nie stanowiły one dla nich problemu. Wiem, że wiele osób ten argument wyśmieje, ale race to też kwestia bezpieczeństwa, a podczas ich odpalania coś może się komuś stać – zwłaszcza w tłumie.

Żal mi tych, którzy wydali dużo pieniędzy na bilety, a w kulminacyjnym momencie całego wyścigu nic nie widzieli i dławili się dymem z rac. Bardzo nie chciałbym by trybuny na torach przejęły nawyki stadionów piłkarskich. By tworzyły się sektory „gości” i „gospodarzy”, by jedni wyzywali i obrażali drugich. A to niestety miało miejsce w niektórych z ostatnich grand prix.Jest to ważne zwłaszcza podczas europejskich wyścigów, których w kalendarzu jest coraz mniej, a to właśnie z tego kontynentu mamy największą liczbę kierowców oraz zagorzałych kibiców. Wielu z Was zapewne doświadczyło problemów z zakupem biletów na europejskie rundy. Otwarta w tym tygodniu sprzedaż biletów na Red Bull Ring 2023 zakończyła się w kilka godzin. Nieliczni widzieli bilety na Zandvoort czy Monzę, a i z biletami na trawę na Hungaroring jest problem.

Zakaz rac?

 

Teoretycznie problemu z przepisami nie ma – zarówno na Red Bull Ring jak i na każdym innym torze obowiązuje zakaz używania rac i innych tego typu materiałów. Kłopoty są z egzekwowaniem tych przepisów i trzeba tu przyznać, że jest to wewnętrzna sprawa ochrony i obsługi Red Bull Ring.

Wiadomo, na każdym torze jest inaczej – na niektórych przepisy są bardziej respektowane, na innych mniej. Nas kiedyś nie wpuszczono za plecak z naszywką producenta osrzętu fotograficznego bowiem wskazywała ona na „profesjonalny charakter” sprzętu.

Na Red Bull Ring można było wnieść race, a takie pobłażanie przepisom dało też niektórym zbyt dużą swobodę, na której cierpieli inni. Race – niestety – były mniejszym problemem w zachowaniu kibiców w porównaniu z obraźliwymi zachowaniami czy oszustwami, ale też godnym zwrócenia uwagi.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 27 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 28 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi