KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

3. i 4. miejsca „polskich” ekip w treningu. Kubica spodziewa się trudnej MonzyW piątek w ramach weekendu wyścigowego 6h Monzy WEC rozegrano tylko jeden trening i bardzo dobrze zaprezentowały się w nim Inter Europol Competition oraz Prema Orlen Team. Robert Kubica wie jednak, że o dobry wynik we Włoszech nie będzie łatwo.

Wyniki

wyniki trening wec monza

Najlepsze czasy kierowców

Kubica był najszybszym z zawodników Premy, ale był to 5. czas spośród wszystkich kierowców LMP2.best lapy 1 trening 6h monzy

Maksymalne prędkości

Inter Europol Competition w czołówce, Prema ma w tym aspekcie sporo do nadrobienia.

predkosci 1 trening monza

Najlepsze sektory

Kubica nie złożył swoich najlepszych sektorów w jedno okrążenie.optymalne i sektory 1 trening monza

Wszystkie czasy Premy

6h monzy 2022

Statystyki IEC

statysty iec 6h monzy

Statystyki Premy

sihbjnv

Ode mnie

 

Mamy powtórkę z rozrywki jeżeli chodzi o występ Premy w treningu, choć to dopiero pierwsza sesja. Potencjał jest i Kubica, Deletraz i Colombo powinni walczyć w jutrzejszych kwalifikacjach i niedzielnym wyścigu o najwyższe cele. Wszystko trzeba jednak zmaksymalizować bo rywale są blisko.Wynik Inter Europol Competition może zaskakiwać, jednak warto zwrócić uwagę, że ekipa ta w dotychczasowych rundach uzyskiwała bardzo wysokie prędkości na prostych, a dziś nie było ekipy, która pojechałaby szybciej od nich. Możemy zatem liczyć na podwójne emocje w jutrzejszej czasówce.

Wiemy jednak, że kwalifikacje przy 6-godzinnym wyścigu znaczą niewiele i najważniejsza będzie niedziela. Być może zatem dobre i równe tempo wyścigowe naszej ekipy sprawi, że będą w czołówce. Oby obyło się bez problemów.

Kubica przed Monzą

 

Prema Orlen Team zajmuje obecnie 3. miejsce w klasyfikacji generalnej WEC, tracąc 17 punktów do JOTY. Ekipa z Robertem Kubicą w składzie wróciła do walki o tytuł dzięki 24h Le Mans.

„Le Mans było pozytywne bo dało nam szansę na bycie w walce o podium mistrzostw i wpadło nam tam sporo punktów po pechowym początku sezonu” – mówi Robert w rozmowie z Cezarym Gutowskim.

Przyznaje on, że dla niego jako kierowcy znacznie bardziej ekscytujące są dłuższe wyścigi.„Zdecydowanie preferuję 24-godzinne wyścigi. 4 razy krótszy dystans powoduje, że szanse na awarie są mniejsze, tempo też jest inne, ale to jest zupełnie inna charakterystyka wyścigu” – podkreśla Robert.

Kubica nie spodziewa się łatwego wyścigu na Monzy.

„Zespół jechał w ubiegłym tygodniu w ELMS, ale jeździ się tam z inną konfiguracją auta. Myślę, ze Le Mans mogło być łatwiejsze bo był prolog, dzień testowy, podobnie było przed Sebring. Tutaj tego nie będzie i będzie trudniej. Jednocześnie w wyścigach 6-godzinnych muszamy spędzać na tym samym komplecie opon najwięcej czasu bo dostajemy ich na te weekendy najmniej kompletów” – mówi kierowca Prema Orlen Team.

Jednym z tematów rozmowy byli również młodzi polscy kierowcy i ich szanse na dostanie się do F1. Kubica twardo stąpa po ziemi w tej kwestii.„Nie ma nic gorszego niż bębnienie o Formule 1 gdy ktoś ma 15 lat. Kierowca musi być kompletny. Na początku oczywiście zawodnik opiera się na talencie, a potem do tego musi dojść ciężka praca. Widziałem wielu młodych kierowców, którzy nie brylowali talentem, ale ciężką pracę zrobili bardzo dużą robotę i prześcignęli tych z większym talentem” – mówi Robert.

Całą rozmowę możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: Robert Kubica przed startem na Monzy: Le Mans było łatwiejsze. O Tymku i Polakach aspirujących do F1Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi