KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

large-2022 Canadian Grand Prix - Sunday

Oceny mediów po Kanadzie: Nowy lider i świetny Zhou



Bardzo interesujące były oceny mediów po Grand Prix Kanady Formuły 1. Sprawiły one, że po 9 wyścigach sezonu na pozycję lidera wskoczył nowy zawodnik. Zobaczcie podsumowanie.

Media zdecydowanie najwyższe oceny przyznały Maxowi Verstappenowi, którego średnia not była bliska idealnej. Tylko od dwóch portali Holender nie dostał noty maksymalnej.

Identyczne noty na 2. miejscu zebrali dwaj inni kierowcy z podium – Lewis Hamilton i Carlos Sainz. Bardzo wysokie noty zebrał Guanyu Zhou.

Na drugim biegunie mamy co ciekawe Sergio Pereza, Nicholasa Latifi i Yukiego Tsunodę.

Największe różnice występowały w notach Lance Strolla, który otrzymywał od 5,5 do 8.



MKierowcaAMuSCrash.netThe Racef1i.comAutosportPlanet F1SumaŚrednia
1Max Verstappen1010109.5109.559.09.83
2Carlos Sainz998.599953.58.92
3Lewis Hamilton 910999853.58.92
4Zhou Guanyu9988.09851.08.50
5Charles Leclerc 887.58.58949.08.17
6George Russell 887.58.088.548.08.00
7Fernando Alonso988.588546.57.75
8Esteban Ocon877877.544.07.33
9Lance Stroll875.57.08843.57.25
10Valtteri Bottas776.5887.543.57.25
11Alex Albon7767.58742.57.08
12Mick Schumacher877.577642.57.08
13Kevin Magnussen7767.07539.06.50
14Daniel Ricciardo67766638.06.33
15Sebastian Vettel675.576738.06.33
16Pierre Gasly6646.05633.05.50
17Lando Norris5655.55531.55.25
18Sergio Perez 653.55.06b/o25.55.10
19Nicholas Latifi35255525.04.17
20Yuki Tsunoda44253422.03.67

W klasyfikacji generalnej głosowań mediów w tym sezonie nastąpiła zmiana na pozycji lidera – Max Verstappen minimalnie wyprzedził Charlesa Leclerca. Po 2 pozycje awansowali Hamilton i ZHou, ale największy awans stał się udziałem Carlosa Sainza, który podskoczył o 4 pozycje.



Po 2 miejsca tracili Lando Norris, Pierre Gasly i Yuki Tsunoda.

MKierowcaGP BahrajnuGP ArabiiGP AustraliiGP ImoliGP MiamiGP HiszpaniiGP MonakoGP BakuGP KanadyŚredniaZmianaZmiana
1Max Verstappen 8.589.087.759.839.588.427.678.929.838.8521
2Charles Leclerc9.8399.835.58.759.589.338.428.178.711-1
3George Russell7.258.58.1797.679.178.338.5888.303=
4Sergio Perez7.088.677.588.177.178.179.087.925.17.664=
5Lewis Hamilton 8.56.088.3357.59.176.5888.927.5672
6Valtteri Bottas7.757.757.258.587.088.57.175.57.257.436=
7Lando Norris6.087.838.1796.58.088.587.175.257.415-2
8Fernando Alonso6.337.927.426.35.087.757.757.837.757.138=
9Esteban Ocon6.927.926.585.927.257.675.756.177.336.83101
10Carlos Sainz7.757.673.84.97.5868.7568.926.82144
11Pierre Gasly7.587.836.675.676.754.927.2595.56.809-2
12Alex Albon7.334.9297.838.425.084.426.927.086.7811-1
13Kevin Magnussen9.087.835.427.4255.426.176.836.56.6312-1
14Sebastian Vettel2.588.567.257.427.676.336.5413-1
15Guanyu Zhou7.2566.335.54.885.55.087.928.56.33172
16Nico Hulkenberg6.176.336.2516=
17Yuki Tsunoda76.54.838.255.427.174.927.673.676.1615-2
18Daniel Ricciardo5.336.337.254.585.254.924.57.336.335.7618=
19Lance Stroll5.756.334.336.927.425.54.2547.255.7519=
20Mick Schumacher6.334.256.1744.925.753.674.087.085.1420=
21Nicholas Latifi4.252.173.834.334.55.3343.54.174.0121=



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi