KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Promo 20% na Viaplay (12M)

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Iza Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Lukas Hewner, Grzejnik, Piotr Bijakowski, Stalowy Jaro, Tsopni, Bartosz Kamiński, Marcin Chochowski, Mateusz Pabiańczyk, Edmund Bogusz, Mikołaj Demkow, Marcin Starczewski, Tomasz Jakubiec, Jędrzej Otręba, Darek Zaciura, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Tomasz Ignaczak, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, HITMAN 47, Mariusz Surlejewski, Maciej Stankiewicz, Kamil Cee, Grzegorz Pliś, Pawel Licznerski, szymon034, Adrian Karwan, Marcin Rentflejsz, Piter, Rysiek Łotocki, Marcin Bogutyn, Ba Ru
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
archetype, Konopkasz, jacek79100, Robert Niekubica, Tarzan
blank

Kolejny junior Red Bulla ucierpiał przez swoje niedojrzałe wypowiedziNiedawno miał okazję przejechać pierwszą w karierze oficjalną sesję Formuły 1. Teraz musi się tłumaczyć i liczyć na łaskę Red Bulla by mieć jakikolwiek związek z F1. Juri Vips występami w streamie innego zawodnika napytał sobie biedy.

Estończyk Juri Vips to jeden z ciekawszych zawodników młodego pokolenia. Urodzony w 2000 roku kierowca zajął 4. miejsce w Formule 3 w sezonie 2018, które powtórzył rok później.

W sezonie 2020 zaliczał starty w Formule 2, do której regularnie przeniósł się w ubiegłym roku, zajmując 6. miejsce po odniesieniu 2 zwycięstw i 4 innych miejscach na podium.

W obecnym sezonie zajmuje 7. miejsce, a niedawno podczas GP Hiszpanii przejechał pierwszy trening w barwach Red Bulla.Teraz jednak jego kariera stanęła pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą udziału w streamie innego kierowcy, Liama Lawsona używał określeń „gejowskie” czy bardzo pejoratywnego słowa na „cz”.

Nie umknęło to uwadze Red Bulla, który dziś popołudniu wystosował oświadczenie w sprawie słów Vipsa.

„Red Bull Racing zawiesił juniora Juriego Vipsa na wszystkie obowiązki z efektem natychmiastowym w wyniku dochodzenia incydentu. Jako organizacja potępiamy jakąkolwiek obrazę i mamy zero tolerancji dla języku lub zachowań resistowskich wewnątrz naszej organizacji”.Niedługo potem swoje oświadczenie opublikował Vips.

„Chciałbym przeprosić za obraźliwy język, użyty podczas streamu gamingowego na żywo. Ten język jest całkowicie nieakcpetowalny i nie przedstawia wartości i reguł, które zachowuję. Głęboko żałuję mojego postępowania i nie jest to przykład, którym chciałbym działać. Będę współpracował przy dochodzeniu” – napisał kierowca.

Vipsowi grozi utrata miejsca w F1 i szans na zainstnienie w F1.Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 26 maja
godz. 13:30 – 14:30 – 1. trening F1
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening F1
Sobota, 27 maja
godz. 12:30 – 13:30 – 3. trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 28 maja
godz. 15:00 – Wyścig F1

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi