KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Deletraz ryzykował, zabrakło 1 zakrętu. Prema zdeterminowanaChciałoby się więcej, ale narzekać bardzo nie możemy. Prema Orlen Team wystartuje z 5. miejsca w najważniejszym starcie sezonu. Teraz trzeba przejechać czysto wyścig. 24-godzinny wyścig…

Wyniki

 

Deletraz wyjeżdżał na tor dość późno, ale ta strategia – choć ryzykowna – mogła się opłacać gdyż opony starczały na jedno szybkie kółko. Tym bardziej szkoda dwóch zepsutych przejazdów Szwajcara. W swoim pierwszym szybkim kółku wykręcił czas około 20 sekund gorszy od rywali, a zatem musiał być tam jakiś problem. Na swoim drugim okrążeniu uzyskał w miarę dobry czas, choć i tak prawie 3 sekundy gorszy od czasu pole position.

Podczas ostatniego przejazdu Louis jechał bardzo dobrze – wirutalnie na 3. miejsce. Niestety, przyblokował koła w ostatniej szykanie i przestrzelił ją. Czas został skasowany.Oto pełne wyniki po kwalifikacjach:

Wyniki kwalifikacji 24h le mans

Skrót

Deletraz komentuje

 

„Aż do ostatniego zakrętu było bardzo przyjemnie. Naprawdę naciskałem bardzo mocno, nie mając nic do stracenia, gdyż naszym najgorszym scenariuszem było 6. miejsce. Byłem na dobrym okrążeniu, ale w ostatnim zakręcie przyblokowałem oponę i nie mogłem go ukończyć. Walczyliśmy jednak o czołową trójkę i mimo że pole position było zbyt daleko, to byliśmy konkurencyjni i teraz jesteśmy na dobrej pozycji przed startem wyścigu. Dziękuję zespołowi za świetną pracę i nie mogę doczekać się naszego pierwszego wyścigu 24-godzinnego” – powiedział Szwajcar po sesji.Ode mnie

 

Zazwyczaj w przypadku długodystansowych startów Roberta Kubicy odnosiłem wrażenie, że być może samochodowi brakuje tempa, ale kierowcy i ekipa nadrabiają to równą jazdą i unikaniem błędów. W przypadku 24h Le Mans odnoszę jednak inne wrażenie. Wydaje mi się, że rezultaty mogłyby być lepsze gdyby nie pewne błędy.

Nie możemy jednak bardzo narzekać na 5. miejsce, gdyż jest to dość bezpieczna pozycja startowa, dająca komfort możliwości skupienia się na sobie podczas wyścigu. Start będzie bardzo ważny, a jeszcze istotniejsze będzie unikanie błędów i awarii. Widać, jak wiele błędów zdarza się rywalom, a biorąc pod uwagę składy, to Prema ma jeden z 2-3 najmocniejszych i najrówniejszych w stawce.

Nie wiem, czy w którymkolwiek zespole determinacja kierowców do wygrania 24h Le Mans jest tak duża jak w Prema Orlen Team. Zawodnicy praktycznie nie wychodzą z garażu, po każdej sesji są długie spotkania. Wczoraj po nocnym treningu jeden z mechaników powiedział do czekającej przed garażem, że „zapowiada się kilkugodzinne posiedzenie”. Po 1. w nocy jeszcze dyskusje trwały. Determinacja jest ogromna, ale drobnych problemów do przezwyciężenia też sporo.

baner formula drive wpis

Myślę, że w przypadku wszystkich 3 ekip, którym kibicujemy, a zatem również Inter Europol Competition #34 i #43 najważniejsze będzie czyste przejechanie wyścigu. Prema by wygrać będzie potrzebowała czegoś więcej.

Vlog

 

Zapraszam do wysłuchania vloga po dotychczasowych sesjach w ramach 24h Le Mans 2022.Podziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi