KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie     SKOKI   KUP VIAPLAY

logo-powrot-roberta

KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      SKOKI    KUP VIAPLAY

MENU:

Aston chce przedłużyć umowę z VettelemJak deklaruje szef zespołu, Mike Krack, po stronie Astona Martina jest chęć przedłużenia umowy z Sebastianem Vettelem na kolejne lata.

„Zawsze mówiliśmy otwarcie, że jeżeli chce z nami jeździć dalej, to chcemy by został z nami na długo. Rozmawiamy, mamy bardzo, bardzo dobre relacje i nie ustawiamy sobie żadnych deadlinów. Oczywiście, w pewnym punkcie, jeżeli przeciągniemy to za długo, narobimy sobie kłopotów i on jest tego świadom. Prowadzimy jednak dyskusje pełne zaufania i z tego punktu widzenia wszystko jest dobrze” – mówi Mike Krack, szef Astona Martina, cytowany przez Autosport.com.

Wiele w kwestii pozostania Vettela w Formule 1 może znaczyć auto, jakim będzie dysponował Vettel. W sezonie 2022 Aston Martin spisuje się zdecydowanie poniżej swoich oczekiwań. Zdaje sobie z tego sprawę kierownictwo ekipy.„Zawsze powtarzaliśmy, że chcemy poprawić samochód i myślę, że w Barcelonie wykonaliśmy pierwszy krok. Chciałbym pokazać Sebastianowi kolejny krok i potem możemy prowadzić rozmowy. Może wówczas jego chęć pozostania będzie większa” – dodaje Krack.

Przede wszystkim jednak to kierowca musi podjąć decyzję na temat swojej przyszłości w F1. Vettel wielokrotnie podkreślał ostatnio, że czuje się hipokrytą, jeżdżąc w F1 i „zużywając zasoby planety”. Niemiec znany jest ze swoich proekologicznych działań.

„Po tak wielu latach wychodzą rzeczy, których na początku nie rozumiałeś – na przykład podróże. Pochłaniają tak wiele czasu, a ja mam dzieci w domu i rodzinę i przez nie jestem dalej od nich. Moja przyszłość zależy od tego roku i czekających mnie teraz wyścigów. Jeszcze nie podjąłem decyzji. W lecie zazwyczaj zaczynają się rozmowy i wtedy zobaczymy” – mówi Vettel.

Źródło: Autosport.comPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

Czekamy na decyzję!

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 18 listopada
godz. 11:00 – 12:00 – 1. trening
godz. 14:00 – 15:00 – 2. trening

Sobota, 19 listopada
godz. 11:30 – 12:30 – 3. trening
godz. 15:00 – 16:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 20 listopada
godz. 14:00 – 16:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi