KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Maciej Wiśniak, RkamilC, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Grzejnik, Stalowy Jaro, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Ignaczak, Tomasz Jakubiec, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Pawel Licznerski, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Maciek Kowalczyk, Maciej Stankiewicz, Ilona Bykowska, Grzegorz Pliś, Marcin Bogutyn, Szczepan Jędrusik, szymon034, Marcin Rentflejsz, Maks Szmytkowski, Izabela Ch, Marcin Parzych, Mateusz Wanat, Paweł Kozłowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
Esox33, Tadek B., Łukasz W, Izabela Ch, Kamil G., Michu, piobob, skorseze, Xandi, PukvPuk, Kryss, Arczi15UK, BaRu, Bartlomiej, _3121_, Wilkor, Artur, Bohun, DrajwerBłyskawica, Igor, JohnyBravo, kejkejovsky, Kusiu, LucasXaAaR, miches93, nesQu1ck, Piotor, Teoria, tomao, ttt, adamski, Kuba, Maciek P, Mateusz, DeaconFrost1984, Mac mac, pawel_k, The_Jester, TomekB, archetype, Ceza D, Janusz, kubicki_KING, magberg, Mizio, Tomek81, Zielony, Andrzej Sosnowski, Kubbzzz, helsing, Alicjush, AG, DeaconFrost, em_en, gravelowebeskidy.pl, Maciek i Nata, Mariogds, miskofon, Pawel B, RafalM, Rafik_lom, szypki jak kubika, TOMASZ WITEK .COM, Tsopni, aroone, Quelxes, ZeniPL, Gnusma, DRW, Bueno, Daro Daro, Fallen, Jacobson4, Jan Kmiecik, Kayio, Krystian, Kurvinox GT, Maciej Borkowski, Maciek, majlet, Marcin, Mateusz111, Miauki, Moderator Szefa, Mr Sheepo, Pioetrek, rado, UniRacers, uv_crocodile, WawaSND, WojtekP, Czarny, DawidT, Dominik T, flyer, Pussykiller69, Ronde_di_Andora_ty_k_o!!!, Gunner_PL, kubikalc, luk bla, Dadacki, ArenaSochi, miras7x

Harmonogram

Lewis Hamilton George Russell f1

Wolff chwali swoich kierowców i szykuje się na zbieranie danych. W tle duże poprawkiSzef Mercedesa, Toto Wolff deklaruje, że jest bardzo zadowolony ze współpracy dwójki swoich kierowców na początku sezonu 2022 i nie szczędzi pochwał George Russellowi za to, jak wszedł do zespołu. Co ekipa z Brackley szykuje na Barcelonę?

Zgrany duet

 

George Russell zajmuje 4. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców i ma znacznie większy dorobek punktowy niż Lewis Hamilton. Mimo że może to rodzić nieporozumienia, Toto Wolff jest obecnie bardzo zadowolony z tego, jak współpracują jego kierowcy.

„Zintegrował się z zespołem bardzo dobrze. To wygląda tak, jakby był tu od zawsze. Jestem bardzo zadowolony z tej dwójki – tego jak współpracują, jakim darzą się szacunkiem. Nawet w sytuacji wyścigu gdy rywalizowali ze sobą i żaden nie chciał ustąpić miejsca, potem szukali innego sposobu by zyskać miejsce, nie stanowiło to dla nich problemu” – mówi Wolff.„Myślę, że właśnie tak dwóch partnerów z zespołu powinno ze sobą walczyć na torze. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to się ułożyło” – dodaje szef Mercedesa.

Do Barcelony po dane

 

Szef Mercedesa przyznaje, że liczy na udane testy nowego auta w Barcelonie, które dadzą wiele odpowiedzi na temat nowej konstrukcji. Mercedes podczas zimowych testów używał tam wersji auta z sidepodami.

„Bardzo dużo pracy odbywa się za kulisami w naszej fabryce by wykorzystać dane z Miami i zamienić je w poprawki na Barcelonę. Jeździliśmy tu podczas zimowych testów i mimo że samochód mocno rozwinął się od tego czasu, dobrze będzie skorelować informacje jakie mamy na temat obecnego samochodu co pozwoli nam zrobić krok naprzód” – mówi Wolff.

baner formula drive wpis

Tor sam w sobie składa się z wielu różnych typów zakrętów więc to będzie dobry test dla samochodu. To nigdy nie był dobry tor do wyprzedzania więc sprawdzimy też tu jak spisują się nowe auta w tym aspekcie na nim. Używając terminologii koszykarskiej, Barcelona będzie stanowiła koniec pierwszej kwarty. Nadal będzie zatem dużo czasu na grę” – dodaje szef Mercedesa.

Ważne zmiany na Barcelonę

 

Mercedes nie zapowiadał oficjalnie wielu poprawek na Barcelonę. Toto Wolff cały czas mówi o korelacji danych i zebraniu ich podczas najbliższego wyścigu by porównać z tymi z testów.

Portal formu1a.uno pisze jednak, że zmiany w bolidach Russella i Hamiltona będą duże.

Aby zapobiec odbijaniu się auta przywieziona zostanie całkowicie nowa podłoga. Jeżeli uda się wyeliminować podskakiwanie na prostych i w szybkich łukach, wówczas auto będzie mogło zostać obniżone, co da więcej siły docisku i zmniejszy opory.

Ekipa z Brackley przywiezie również nowy, mocniejszy silnik do Barcelony.

Źródło: planetf1.com, formu1a.unoPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi