Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

F1 Grand Prix of Miami

Verstappen i Russell Waszymi bohaterami – czy to było najnudniejsze GP w 2022?



Pora przedstawić wyniki Waszego głosowania po GP Miami. Którzy kierowcy dostali najwięcej plusów, a których oceniliście najbardziej negatywnie? Zobaczcie!

Plus minus

 

Zdecydowanie najwyżej oceniliście Maxa Verstappena, który jako jedyny przekroczył 90% plusów. Bardzo wysoki odsetek pozytywnych ocen ponownie miał George Russell, a na podium – podobnie jak przy głosowaniu mediów – znalazł się Alex Albon.

Ostatnim kierowcą „na plusie” był Lewis Hamilton, a negatywne oceny przyznawaliście w większości 9 kierowcom.

Najgorsze noty zebrali Daniel Ricciardo i Nicholas Latifi.



MKierowcaPlusyNeutralneMinusy% Plusów% MinusówRóżnica
1Max Verstappen756312293.452.7290.73
2George Russell715593588.384.3384.05
3Alex Albon692863185.543.8381.71
4Charles Leclerc6011565274.296.4367.86
5Carlos Sainz5491976367.867.7960.07
6Esteban Ocon5062208362.5510.2652.29
7Sergio Perez4752409458.7111.6247.10
8Valtteri Bottas47718414858.9618.2940.67
9Lance Stroll27635617634.1221.7612.36
10Lewis Hamilton26232422332.3927.564.82
11Fernando Alonso22331527127.5633.50-5.93
12Yuki Tsunoda12543025415.4531.40-15.95
13Guanyu Zhou464772865.6935.35-29.67
14Mick Schumacher18020642322.2552.29-30.04
15Kevin Magnussen8537235210.5143.51-33.00
16Sebastian Vettel9932438612.2447.71-35.48
17Lando Norris693573838.5347.34-38.81
18Pierre Gasly633493977.7949.07-41.29
19Daniel Ricciardo352235514.3368.11-63.78
20Nicholas Latifi322055723.9670.70-66.75

W klasyfikacji generalnej na prowadzenie awansował Max Verstappen, a pozycję lidera stracił Sergio Perez. Na 3. miejsce awansował George Russell.

Najwięcej w porównaniu z ubiegłym tygodniem zyskał Carlos Sainz – 3 miejsca.

Na przedostatnie miejsce spadł Mick Schumacher, a nadal osttni jest Nicholas Latifi.

MKierowcaŚredniaZmiana
1Max Verstappen69.992
2Sergio Perez68.45-1
3George Russell66.801
4Valtteri Bottas63.92-2
5Charles Leclerc59.57=
6Alex Albon38.272
7Kevin Magnussen33.98-1
8Lando Norris29.98-1
9Esteban Ocon25.66=
10Carlos Sainz18.373
11Fernando Alonso13.69-1
12Yuki Tsunoda4.32=
13Pierre Gasly2.35-2
14Guanyu Zhou-4.401
15Lewis Hamilton-9.002
16Sebastian Vettel-10.42-2
17Nico Hulkenberg-11.31-1
18Daniel Ricciardo-23.08=
19Lance Stroll-28.491
20Mick Schumacher-35.17-1
15Nicholas Latifi-73.88=



Ciekawe?

 

Zdecydowanym bohaterem rywalizacji uznaliście Maxa Verstappena, który otrzymał aż 502 z 799 głosów. 137 osób zagłosowało na George Russella.

Najciekawszym momentem wyścigu była według was walka o miejsca w pierwszej 10-tce na ostatnich okrążeniach (439 głosów). Kolizja Gaslyiego i Norrisa dostała 117 głosów, a 99 osób zagłosowało na walkę w środku stawki.

GP Miami uzyskało średnią Waszych ocen równą 4,54, co oznacza, że było najnudniejszym wyścigiem dotychczas w sezonie 2022.

MiejsceWyścigŚrednia nota
1.GP Arabii Saudyjskiej7,55
2.GP Bahrajnu7,41
3. GP Hiszpanii7,2
4.GP Emilii Romanii6,94
5.GP Australii5,65
6. GP Miami4,54



Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 27 maja
godz. 14:00 – Pierwszy trening F1
godz. 17:00 – Drugi trening F1

Sobota, 28 maja
godz. 13:00 – Trzeci trening F1
godz. 16:00 – Kwalifikacje F1

Niedziela, 29 maja
godz. 15:00 – WYŚCIG F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi