Oglądaj F1 online       KONTAKT     Zgarnij 150 zł na OC/AC!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie

logo-powrot-roberta

Oglądaj F1 w Eleven           KONTAKT    Kup F1 TV PRO       Wsparcie               Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL        Zgarnij 150 zł na OC/AC!      

MENU:

Kubica Eleven wywiad

Kubica komentuje słowa Vasseura: „Wydawało mi się, że temat ograniczeń już wyciszyłem”W rozmowie z Eleven Sports Robert Kubica skomentował niedawne słowa Frederica Vasseura, w których szef Alfy Romeo F1 Team Orlen sugerował, że Kubica z powodu wieku i ograniczeń miałby problemy z wytrzymaniem całego sezonu Formuły 1.

Kubica najpierw został zapytany o swoje wczorajsze jazdy w pierwszym treningu przed GP Hiszpanii.

„Wczoraj było fajnie, myślę, że pojechałem dobrze i co najważniejsze feeling w aucie, który miałem w 2020 roku wrócił. W ubiegłym roku były pewne rzeczy, które nie zostały poprawione niestety przez cały rok i teraz już było i mi to odpowiadało” – mówił Polak w rozmowie z Mikołajem Sokołem i Aldoną Marciniak.

Choć Alfa przygotowała bardzo dużą aktualizację swojego bolidu na Barcelonę, to tylko jednego. Tempo prac ma być jednak szybkie.„Mamy jeden bolid, który ma pełen pakiet, a drugie auto ma nowe tylne skrzydło. Myślę, że choć nie było tego widać po wynikach, to co, co miało zostać osiągnięte, zostało osiągnięte, a nawet jest lepiej. Nie zawsze to, co widać na symulacjach się sprawdza, ale tu tak jest dlatego jest to obiecujące na przyszłość. Kolejne poprawki będą prawdopodobnie już na kolejne grand prix więc mam nadzieję, że będą z podobnym efektem” – wyjaśniał Kubica.

Robert jest kierowcą rezerwowym ekipy, ale przyznaje, że poza czterema okazjami, w których był w bolidzie, nie ma wielu więcej obowiązków.

„W tym roku tak naprawdę wskakuję, jeżdżę i niczym więcej się nie zajmuje. Moim priorytetem jest program wyścigowy. Najważniejsze jednak, że w aucie F1 mam dobry feeling i co cieszy. Jest to istotne bo w moim przypadku wskakuję na jedną sesję, zmieniam opony i które pracują zupełnie inaczej. Dzięki feelingowi mogę podchodzić do swojej pracy z większą precyzyjnością” – mówi Robert.

Kiedy teraz zobaczymy go w aucie?„Dokładnego planu nie mam bo to będzie zależało od naszego rozwoju i tego, co będzie do sprawdzenia. Z reguły będę wskakiwał na torach, na których będzie mniej nowości, a na których dadzą mi pewien feedback do pracy w symulatorze i innych rzeczach” – przyznaje krakowianin.

Kubica został poproszony o komentarz do niedawnej wypowiedzi Freda Vasseura dla Pulsu Biznesu. Szef Alfy Romeo stwierdził, że „wiedza Roberta jest bezcenna, ale pamiętajmy, że ma już prawie 40 lat i jest po ciężkim wypadku, więc mogłoby być mu ciężko wytrzymać trud całego sezonu”.

„Usłyszałem tę wypowiedź wczoraj. Nie wiem kiedy to powiedział i mało mnie to interesuje. Ja wiem jedno i myślałem, że te wszystkie tematy moich ograniczeń, które były w 2017 roku, udało mi się wyciszyć. Teraz jest temat wieku i ograniczeń. Każdy ma swoją opinię, a ja już nie raz pokazałem, że to co dla innych niemożliwe, ja robię” – stwierdził Robert.

Źródło: Eleven SportsPodziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Belgii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Fuji WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 29 lipca
godz. 14:00 – 15:00 – 1. trening
godz. 17:00 – 18:00 – 2. trening

Sobota, 30 lipca
godz. 13:00 – 14:00 – 3. trening
godz. 16:00 – 17:00 – Kwalifikacje

Niedziela, 31 lipca
godz. 15:00 – 17:00 – Wyścig

Bądź na bieżąco

Popularne tagi