KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 100 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

jpeg-optimizer_logo-powrot-roberta

MENU:

fot. 3 (2)

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel – ORLEN Team, pozostają na fotelu lidera mistrzostw PolskiKacper Wróblewski i Jakub Wróbel zdobywają 2. miejsce w klasyfikacji generalnej 41. Rajdu Podlaskiego – drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga ORLEN Team w swojej Skodzie Fabii Rally2 evo na siedmiu z dziewięciu odcinków specjalnych stawała na oesowym podium, w tym wygrała pierwszą próbę otwierającą rajd. Dzięki uzyskanym punktom Kacper i Kuba nadal pozostają na fotelu lidera mistrzostw Polski.

– To był trudny rajd, ale bez wątpienia najprzyjemniejszy, w którym startowałem. Sprawił mi wiele radości. Zaczęliśmy z wysokiego C. Pierwszy oes, mimo kilku błędów, pojechaliśmy bardzo dobrze. Drugi przejazd tego odcinka nieco mnie zaskoczył – dość mocno zniszczona trasa trochę wybiła mnie z rytmu. Sobotę zakończyliśmy pięknym oesem w mieście. Było tam tylu kibiców, że postanowiłem pojechać dla nich, by sprawić wszystkim jak największą radość. I chyba się udało. Dzień skończyliśmy jako wiceliderzy z bardzo małą stratą do Toma Kristenssona i Andreasa Johanssona. Niedzielne ściganie zaczęliśmy od dwukrotnie jechanej, najtrudniejszej próby rajdu – 21,90 kilometrowego odcinka Siekierki. Trudność polegała głównie na przejechaniu jej mądrze, bez uszkodzeń, co udało się nielicznym. Ostatnie dwie pętle rajdu to już sama radość z jazdy. Mieliśmy naprawdę dobre tempo, szczególnie na odcinku Glejsk. Tom był od nas szybszy, ale należy też pamiętać, że to Mistrz Świata Junior WRC, i do tego Szwed, więc bycie za nim na szutrowej rundzie to naprawdę wielka sprawa. Podsumowując jestem mega zadowolony z naszego tempa i tego ile wiedzy zgromadziliśmy. Z pewnością zaprocentuje to w przyszłości! Ogromne również podziękowania dla całego zespołu za ciężką i efektywną pracę, naszych partnerów za słowa wsparcia, jak i dla kibiców – za wytrwałość na odcinkach w tej deszczowej pogodzie! – mówi Kacper Wróblewski, kierowca ORLEN Team.

– Startowaliśmy tu pierwszy raz, więc tym bardziej cieszy nas wynik rajdu. Pogoda mimo, że dała popalić, to wbrew pozorom sprzyjała naszej pozycji na trasie. Myśleliśmy, że będziemy odkurzać odcinki, a tymczasem pierwsze przejazdy były po niezniszczonej jeszcze trasie. Oes w centrum miasta – super! Duże również brawa dla organizatorów za niesamowitą oprawę podczas ceremonii mety i rozdawania pucharów! Cieszy nas również fakt, że mimo tak trudnych i niekiedy przeprawowych warunków na trasie, pojechaliśmy ten rajd dobrze, mądrze i nawet nie zarysowaliśmy zderzaka. Dziękujemy za doping i do zobaczenia na Litwie. – dodał Kuba Wróbel, pilot Kacpra Wróblewskiego.Kolejną rundą RSMP będzie 78. Rajd Polski. Zgodnie z nowym Regulaminem RSMP, do klasyfikacji rocznej liczone jest 7 najlepszych wyników z 9 zaplanowanych rund. W związku z tym załogę Wróblewski/Wróbel zobaczymy w dniach 8-10 lipca podczas 4 rundy mistrzostw Polski na litewskich szutrowych odcinkach specjalnych Rajdu Žemaitija.

Partnerami duetu Wróblewski-Wróbel są: PKN ORLEN, RMF FM, Miasto i Gmina Myślenice, Racing Shop, Ecumaster oraz TOPP-CARS Rally Team.

41. Rajd Podlaski – klasyfikacja generalna RSMP:

1. Kristensson/Johansson (Hyundai i20 R5) 57:33,1 s
2. Wróblewski/Wróbel (Skoda Fabia Rally2 evo) +50,6 s
3. Jeets/Taniel (Skoda Fabia Rally2 evo) +1:25,1 s
4. Lubiak/Dachowski (Skoda Fabia Rally2 evo) +1:48,8 s
5. Bubik/Sadowski (Skoda Fabia R5) +1:53,6 s
6. Grzyb/Binięda (Skoda Fabia Rally2 evo) +1:59,9 s
7. Gabryś/Dymurski (Skoda Fabia Rally2 evo) +2:16,2 s
8. Typa/Sitek (Volkswagen Polo GTI R5) +2:55,2 s
9. Byśkiniewicz/Siatkowski (Hyundai i20 R5) +4:04,0 s
10. Kocik/Wach (Ford Fiesta) +5:43,5 s

Punktacja RSMP po 41. Rajdzie Podlaskim:

1. Wróblewski/Wróbel 62 pkt
2. Kristensson/Johansson 59 pkt
3. Grzegorz Grzyb 45 pkt
4. Lubiak/Dachowski 38 pkt
5. Gabryś/Dymurski 32 pkt
6. Byśkiniewicz/Siatkowski 24 pkt
7. Bubik/Sadowski 23 pkt
8. Szeja/Szeja 20 pkt
9. Typa/Sitek 14 pkt
10. Płachytka/Nowaczewski 13 pktPodziel się wpisem:

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Węgier

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Spa

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 lipca
godz. 13:30 – 1. trening
godz. 17:00 – 2. trening

Sobota, 20 lipca
godz. 12:30 – 3. trening
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 lipca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi